عینک هوشمند متا و RayBan

عرضه نسل دوم عینک هوشمند متا و RayBan به بازار

سرفصل‌های مقاله

روز گذشته «متا» در وب‌سایت خودش از عرضه جدیدترین مدل عینک هوشمند متا که با همکاری کمپانی مشهور «ری‌بن» ساخته شده است خبر داد.

عینک‌های هوشمند نسل دوم متا با مشارکت EssilorLuxottica، از قفسه‌ها خارج شده‌ و به گفته متا با سرعت زیادی در حال فروش رفتن هستند.

متا روز سه‌شنبه در یک پست وبلاگی اعلام کرد:

درست سر موقع برای فصل عینک آفتابی، ما مجموعه عینک‌های هوشمند Ray-Ban متا را با سبک‌های جدیدی که متناسب با شکل‌های بیشتر صورت طراحی شده‌اند، گسترش می‌دهیم تا بتوانید عینک ایده‌آل را پیدا کنید. ما همچنین ویژگی‌های جدیدی از جمله به‌روزرسانی‌های Meta AI را اضافه می‌کنیم تا عینک‌ها را حتی مفیدتر از قبل کنیم.

فریم مناسب برای تمام صورت‌ها

عینک هوشمند
عینک هوشمند نسل دوم متا

به دنبال حال‌وهوای قدیمی هستید؟ قاب‌های Skyler جدید متا دارای طراحی چشم گربه‌ای هستند که از دوران نمادین سبک جت-ست  الهام گرفته و متناسب با چهره‌های کوچک‌تر طراحی شده است.

همچنین یک گزینه جدید شامل یک پل پایین برای قاب‌های Headliner اضافه شده است. اگر عینک شما تمایل دارد به سمت پایین بینی سر بخورد، خیلی پایین روی صورت‌تان بنشیند یا روی گونه‌های‌تان فشار بیاورد، این گزینه برای شما مناسب است.

صدها ترکیب مختلف قاب و لنز سفارشی در پلتفرم Ray-Ban Remix وجود دارد، بنابراین می‌توانید عینک‌ها را با هم ترکیب کنید و در وب‌سایت ری‌بن عینک‌ها را خودتان بسازید. 

سبک‌های جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با انواع لنزهای تجویزی توسط پزشک شما سازگار باشند. طبق اعلام متا، این سبک‌های جدید در 15 کشور از جمله ایالات متحده، کانادا، استرالیا و سراسر اروپا در دسترس هستند.

مناظر روبروی خود را در تماس ویدیویی به اشتراک بگذارید

از منظره‌ای خیره‌کننده در پیاده‌روی گرفته تا تجربه اولین قدم‌های فرزندتان، لحظاتی در زندگی وجود دارد که قرار است آن‌ها را با عزیزان خود به اشتراک بگذارید. به همین دلیل است که متا قابلیت اشتراک‌گذاری منظره شما در تماس ویدیویی از طریق واتس‌اپ و مسنجر را به صورت کاملا هندزفری فراهم کرده است.

در فروشگاه مواد غذایی و مطمئن نیستید کدام برند مواد غذایی را بخرید؟ نمی‌توانید تشخیص دهید که آناناس داخل فروشگاه رسیده است یا نه؟ اکنون می‌توانید با مادرتان تماس ویدیویی برقرار کنید و بر اساس آن‌چه می‌بینید از او راهنمایی بگیرید. 

به گفته متا تماس تصویری با عینک هوشمند Ray-Ban Meta به تدریج منتشر می‌شود، بنابراین اگر فورا به‌روز‌رسانی را مشاهده نکردید، منتظر باشید که به‌زودی در دسترس شما قرار بگیرد.

هوش مصنوعی متا عینک هوشمند شما را هوشمندتر می‌کند

از صدای یکپارچه گرفته تا دوربین 12 مگاپیکسلی فوق عریض، عینک‌های هوشمند Ray-Ban Meta سرشار از فناوری هستند.

 اگر در ایالات متحده و کانادا باشید، Meta AI را نیز دریافت می‌کنید – دستیار هوشمندی که به شما کمک می‌کند کارها را انجام دهید، چیزی ایجاد کنید و با افراد و چیزهایی که برای‌تان مهم است ارتباط بگیرید. فقط کافی است بگویید: “هی متا” و سوال‌تان را بپرسید. شما می‌توانید عینک را با استفاده از دستورات صوتی کنترل و به لطف هوش مصنوعی متا، حتی به اطلاعات لحظه‌ای دسترسی پیدا کنید.

متا آزمایش یک به‌روزرسانی هوش مصنوعی چندوجهی را در دسامبر آغاز کرده است، بنابراین می‌توانید از عینک خود در مورد آن‌چه می‌بینید بپرسید، و عینک شما پاسخ‌ها یا پیشنهادهای هوشمندانه و مفیدی را به شما ارائه دهد.

این بدان معناست که شما می توانید کارهای بیشتری با عینک خود انجام دهید، زیرا اکنون این عینک‌ها قادرند آن‌چه را که شما می‌بینید ببینند. از امروز، این قابلیت را در تمام عینک‌های هوشمند Ray-Ban Meta در ایالات متحده و کانادا در نسخه بتا ارائه خواهد شد.

تصور کنید در حال سفر هستید و سعی می‌کنید منویی را به زبان فرانسوی بخوانید. عینک هوشمند شما می‌تواند از دوربین داخلی و هوش مصنوعی متا برای ترجمه متن برای شما استفاده کند و بدون نیاز به بیرون آوردن تلفن یا خیره شدن به صفحه، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.

گفتنی است هر سه مدل عینک‌های حاصل همکاری متا و ری‌بن، در حال حاضر 299 دلار قیمت دارند.

مهران
مهران