یوتیوب

استفاده یوتیوب از هوش مصنوعی برای دوبله ویدیو‌ها

سرفصل‌های مقاله

یوتیوب در حال حاضر در حال آزمایش ابزار جدیدی است که از هوش مصنوعی (AI) برای ترجمه و ارائه دوبله صوتی برای ویدیوهای سازندگان استفاده می‌کند. هدف این ابزار کمک به یوتیوب‌برها در دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر با ارائه پشتیبانی ویدیو‌های چند زبانه است.

ابزار دوبله مبتنی بر هوش مصنوعی یوتیوب با همکاری Aloud، یک شرکت دوبله هوش مصنوعی وابسته به استارت‌آپ Area 120 گوگل، توسعه می‌یابد.

هوش مصنوعی یوتیوب چگونه کار خواهد کرد؟

یوتیوب
هوش مصنوعی یوتیوب

Aloud ابتدا محتوای ویدیویی را برای سازندگان رونویسی می‌کند و به آنها امکان می‌دهد هر گونه ویرایش لازم را انجام دهند. هنگامی که رونویسی تأیید شد، Aloud یک دوبله صوتی تولید شده توسط هوش مصنوعی برای ویدیو ایجاد می‌کند.

Aloud در حال حاضر این سرویس را به صورت رایگان در وب سایت جداگانه خود ارائه می‌دهد و یوتیوب در حال ادغام این ابزار در پلتفرم خود است. با این حال، این ویژگی در حال حاضر در مرحله آزمایش است و فقط برای گروهی از سازندگان در لیست انتظار در دسترس است. به گفته یک سخنگوی YouTube قبلاً آزمایشاتی را با صدها سازنده انجام داده است.

توجه به این نکته مهم است که Aloud همانطور که در بخش سؤالات متداول وب سایت آنها ذکر شده است، دارای محدودیت‌هایی است، . در حال حاضر، ابزار مجهز به هوش مصنوعی منحصراً با ویدیوهای انگلیسی زبان کار می‌کند و از دوبله به اسپانیایی و پرتغالی پشتیبانی می‌کند.

اما با توجه به پشتیبانی گوگل و همکاری با یوتیوب، این احتمال وجود دارد که Aloud گزینه‌های زبان خود را در آینده گسترش دهد. این ابزار هوش مصنوعی جدید دومین ویژگی مهم مربوط به دوبله چند زبانه است که YouTube امسال معرفی کرده است. در ماه فوریه، این پلتفرم به سازندگان این امکان را داد که چندین آهنگ صوتی را برای ویدیوهای خود بارگذاری کنند.

در ابزار قبلی بینندگان می‌توانستند زبان دلخواه خود را از منوی تنظیمات ویدیو برای گوش دادن به صدای جایگزین انتخاب کنند. با این حال، این ویژگی، سازندگان را ملزم به تنظیم و ارائه صدای ترجمه شده و دوبله شده خود می‌کرد. هدف یوتیوب از همکاری با Aloud توسعه دوبله‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است تا به کاربران یوتیوب در صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌شان کمک کند و به طور همزمان دامنه مخاطبان خود را افزایش دهد.

نظر شما در مورد این ویژگی جدید یوتیوب چیست؟ شما می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی