بسکتبالیست برتر تاریخ

10 بسکتبالیست برتر تاریخ به انتخاب زیگپ

سرفصل‌های مقاله

توجه عمومی به بسکتبال در کشور ما احتمالا با ظهور بهترین ورزشکار این رشته یعنی «مایکل جردن» افسانه‌ای شروع شد و اوج گرفت. در دوران طلایی دهه‌های هشتاد و نود میلادی، ایران هم پر شد از پوسترهای بزرگ و جذاب ستاره‌های بسکتبال آن دوره آمریکا و کم‌کم نوجوانان متوجه شدند بسکتبال خیابانی هم ورزش جذابی است.

شاید همین دوران و همان علاقمندی باعث شد تا نسل طلایی بسکتبال ایران در دهه 80 خورشیدی شکل بگیرد؛ چرا که تمام بازیکنان آن تیم المپیکی متولدین اواخر دهه 50 و اوایل دهه 60 بودند.

در روزگاری نه چندان دور، علاقمندان بسکتبال و خصوصا NBA مجبور بودند از خواب صبح جمعه خود بزنند و برای تماشای خلاصه بازی‌های مهم لیگ بسکتبال آمریکا، برنامه «بسکتبال نوین» را تماشا کنند. اما امروزه به لطف صدها شبکه ورزشی ماهواره‌ای و اینترنتی می‌توان تمام مسابقات را به صورت زنده تماشا کرد.

وقتی صحبت از انتخاب بهترین‌های تاریخ می‌شود، آمریکا زننده حرف اول است. در کشورهای اروپایی و به خصوص حوزه بالکان یا در چین هم بسکتبالیست‌های بزرگی حضور داشته‌اند، اما هنگامی که بحث 10 انتخاب اول باشد، قطعا آمریکا تمام رده‌ها را به خودش اختصاص خواهد داد.

از هوش مصنوعی فارسی زیگپ خواسته‌ایم تا 10 بسکتبالیست برتر تاریخ را انتخاب کند و زیگپ هم فهرست زیر را انتخاب کرد:

10 بسکتبالیست برتر تاریخ

  1. مایکل جردن

  2. لبران جیمز

  3. کریم عبدالجبار

  4. مجیک جانسون

  5. لری برد

  6. شکیل اونیل

  7. کوبی برایانت

  8. تیم دانکن

  9. ویلت چمبرلین

  10. بیل راسل

فکر می‌کنید نام کدام اسطوره بسکتبال در این فهرست از قلم افتاده؟ برای‌مان بنویسید.

مهران
مهران