فوتبالیست

10 فوتبالیست هنرمند تاریخ از نظر هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

هواداران فوتبال عاشق جادوگران فوتبال و سرگرمی‌ هستند. حالا از هوش مصنوعی برای رتبه‌بندی ۱۰ فوتبالیست هنرمند تاریخ که تا به حال در زمین فوتبال بوده‌اند، استفاده شده است.

با افزایش نفوذ هوش مصنوعی بر ورزش، ChatGPT فهرستی را تهیه کرده است که احتمالاً طرفداران فوتبال را غرق در بحث می‌کند. این برنامه 10 بازیکن ماهر در تاریخ فوتبال را رتبه‌بندی کرده است که با توجه به طیف وسیعی از نام‌های بزرگ، کار آسانی نیست.

این لیست افراد مختلفی را از نسل‌های مختلف انتخاب کرده است که البته جای اسامی بسیار بزرگی هم در آن خالی است. اساس این لیست زیبایی و سرگرمی‌ بود که این بازیکنان در زمین خلق می‌کردند. پس با ما همراه باشید تا به ترتیب از شماره ۱۰ تا ۱ به فوتبالیست هنرمند تاریخ از نظر هوش مصنوعی آشنا شویم.

10 فوتبالیست هنرمند تاریخ از دید A.I

hq720

شماره ۱۰ : گارینچا

در میان قهرمانان بزرگ جام جهانی که از برزیل بیرون آمدند، گارینچا برای قهرمانی این کشور در مسابقات سال های 1958 و 1962 نقشی اساسی داشت. که هم توپ طلا و هم کفش طلا را در دومی به دست آورد. این بازیکن که توسط هوش مصنوعی به عنوان “یک وینگر معروف به دلیل دریبل زدن و توانایی حرکت در میان مدافعان” شناخته می‌شود، تمام دوران حرفه‌ای و باشگاهی خود را در آمریکای جنوبی گذراند و شهرت جهانی را که استعدادهایش مستحق آن بود را رد کرد. اگر او چنین کنترل دقیق را در دوران مدرن تولید می‌کرد، گارینچا یک پدیده یوتیوب می‌شد.

شماره ۹ : جی‌جی اوکوچا

او موفق شد با تاکتیک‌های سم آلاردایس بازی کند و در عین حال در لیست بهترین فوتبالیست هنرمند تاریخ قرار بگیرد. “مهارت‌های خیره کننده دریبل زدن و شعبده بازی با توپ” که به او نسبت داده می‌شود درست است، اما این تصور که اوکوچا تمایل به هیجان و ناامیدی به اندازه یکسان داشت نیز صادق است. شاید بازی نکردن در تیم‌های بزرگ تنها نقطه منفی کارنامه او بود.

شماره ۸ : کریستیانو رونالدو

همانطور که هوش مصنوعی می‌گوید، رونالدو در درجه اول به خاطر گلزنی بی امان و طول عمر باورنکردنی‌اش شناخته می‌شود. اما تمرکز صرف بر روی این موضوع نادیده گرفتن استپ اوورها و کنترل نزدیک که نشان دهنده روزهای اولیه او به عنوان وینگر در منچستریونایتد بود.

با اینکه او از لحاظ تکنیکی شاید بهترین نباشد اما نبودن او در لیست هم امکان نداشت.

شماره ۷ : زین‌الدین زیدان

همانطور که توضیحات به درستی تصدیق می‌کند، توانایی فنی، کنترل توپ و خلاقیت زیدان “مایه لذت تماشای او بود.” هرگز لیست فوتبالیست هنرمند تاریخ بدون او معنایی ندارد.

البته احتمالاً این سؤال را ایجاد می‌کند که چرا برنده جام جهانی 1998 در رده هفتم فهرست قرار گرفته است. بازیساز فرانسوی هرگز با گل تعریف نشده، اما قهرمانی او در لیگ قهرمانان اروپا در سال 2002 برای رئال مادرید – روی پای چپ ضعیف‌ترش – یک هدف نمادین باقی مانده است.

شماره ۶ : نیمار

برای برخی، او ذاتاً یکی از بااستعدادترین فوتبالیست‌های نسل خود است که از بارسلونا به پاری سن ژرمن با مبلغی رکورددار نقل و انتقالات جهانی نقل مکان کرد.

با اینکه او هرگز صاحب توپ طلا نشد اما مهارت مسحورکننده‌ای را که برزیلی‌ها اغلب به نمایش می‌گذارند، از بین نمی‌برد. تعداد کمی از بازیکنان در تاریخ توسط هوش مصنوعی به دلیل “توانایی قابل توجه دریبلینگ، خلاقیت و استعداد” اعتبار دارند.

شماره ۵ : جورج بست

جنجال‌های خارج از زمین او را فراموش کنید، کسانی که می‌توانند سال‌های اوج جورج بست در منچستریونایتد را به یاد بیاورند، یک نابغه در فوتبال را به یاد خواهند آورد. وقطعا جایی در لیست فوتبالیست هنرمند تاریخ خواهد داشت

این وینگر به دلیل «مهارت و استعداد باورنکردنی» در پنج تیم برتر، خیلی قبل از روزهایی که سطوح بکر و چکمه‌های شکارچی را در اختیار داشت، می‌توانست با ظرافت و ماهرانه دریبل بزند. اگر او در طول دوران حرفه‌ای خود کاملاً تناسب اندام و تمرکز می‌کرد، نام بست برای بهترین، نه فقط ماهرترین، در بحث قرار می‌گرفت.

شماره ۴ : لیونل مسی

هیچ کس از دیدن لیونل مسی در این لیست شگفت زده نخواهد شد. با این حال، بسیاری از دیدن او در رتبه چهارم شوکه خواهند شد.

هیچ هواداران نیازی به هوش مصنوعی ندارد تا به آنها بگوید که برنده جام جهانی 2022 “کنترل توپ استثنایی، توانایی دریبل زدن و خلاقیت” دارد. و مانند رقیب دیرینه خود رونالدو، این مهاجم، خلاقیت را با رکورد پربار گلزنی حرفه‌ای ترکیب کرده است.

شماره ۳ : رونالدینهو

تعداد کمی با “دریبل‌های مسحور کننده و ترفندهای جسورانه” رونالدینیو مطابقت داشته‌اند. حتی تعداد کمتری نیز این کار را انجام داده‌اند، در حالی که لبخندی زیبا و عشق آشکار به بازی دارند. شاید قرار نگرفتن در رتبه اول فوتبالیست هنرمند تاریخ کمی تعجب برانگیز باشد.

توپ طلای او در سال 2005 به دنبال یک سال حضور در بارسلونا بود که به جز مسی، کمتر بازیکنی با غول‌های کاتالونیایی برابری کرده بود. در بهترین حالت خود، توپ اغلب به پای رونالدینیو چسبیده به نظر می‌رسید. و هنگامی که تصمیم گرفت آن را آزاد کند، این کار را به گونه‌ای انجام داد که گویی روی یک سیم است. او می‌توانست یک ضربه ایستگاهی دقیق هم بزند. از دیوید سیمن بپرسید.

شماره ۲ : مارادونا

شاید آن یک چهارم نهایی جام جهانی 1986 بین انگلیس و آرژانتین همیشه به خاطر “دست خدا” به یاد بیاید، اما گل دوم مارادونا را احتمالاً می‌توان به قدرتی بزرگتر نیز نسبت داد.

“مهارت‌های دریبل زدن و کنترل توپ نزدیک” نه تنها در نمایش مقابل انگلیس، بلکه در طول دوران حرفه‌ای نماد او بود. ارزش یادآوری کردن دارد که مارادونا در دورانی بازی کرد که مدافعان اجازه داشتند او را به سکوها بفرستند. این روزها، مرد بزرگ نه تنها مدافعان را شکست می‌داد، بلکه خطاها و کارت‌های قرمز زیادی هم می‌گرفت. اگرچه VAR ممکن است در مورد آن لحظه از “مهارت” چیزی برای گفتن داشته باشد که پیتر شیلتون را به شدت نگران کرد.

شماره ۱ : پله

بحث‌های شدید در مورد دوره‌های مختلف ادامه خواهد داشت، اما “خلاقیت، استعداد و توانایی خارق العاده پله در گلزنی” آزمون زمان را پس داده است.

به هر حال، Chat‌GPT، چهارمین ستاره Selecao که در این فهرست قرار گرفته است، را در رتبه اول قرار داد. مانند مارادونا، پله در دورانی که پدهای ساق پا به سختی اختراع شده بود، از مدافعان عبور می‌کرد و بازی او نشان دهنده شجاعت بود. سه قهرمانی جام جهانی تصادفی به دست نیامد. و با این حال، تشویق مارادونا، مسی و همکارانش به این عنوان خاص، طرفداران خود را به ستایش و گلایه از هوش مصنوعی وادار می‌کند. البته بستگی به این دارد که در چه دوره‌ای بزرگ شده‌اند.

نظر شما در مورد فوتبالیست هنرمند تاریخ چیست؟ شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی