۱۰ بازی کامپیوتری

10 بازی کامپیوتری برتر تاریخ به انتخاب زیگپ

سرفصل‌های مقاله

نوبتی هم که باشد نوبت گیم‌بازهاست! این عاشقان تکنولوژی که بخشی از زندگی‌شان را وقف بازی‌های ویدیویی کرده‌اند و اعتیاد شیرینی به این بازی‌ها دارند. 

دنیای گیم دنیایی پر از شگفتی و هیجان است. خوره‌های این دنیا هرسال منتظر انتشار جدیدترین نسخه‌های بازی‌های مورد علاقه‌شان هستند و گاهی این انتظار آن‌ها را دیوانه می‌کند. مثل بازی GTA6 که تاخیر در انتشارش تمام عشاق آن را کلافه کرده است!

cta-gif-album-m
cta-gif-album

این روزها هوش مصنوعی به صنعت گیمینگ ورود کرده و نقش قابل توجهی در فضاسازی بازی و صرفه‌جویی در هزینه و وقت بازی‌سازها دارد. بنابراین بد نیست سراغ هوش مصنوعی برویم و از او بخواهیم تا برای‌مان از بازی‌های منتخبش بگوید.

به همین دلیل از هوش مصنوعی فارسی زیگپ خواسته‌ایم تا 10 بازی کامپیوتری تاریخ را به ما معرفی کند. این فهرست برای گیم‌بازها احتمالا جذابیت زیادی خواهد داشت:

۱۰ بازی کامپیوتری برتر تاریخ

  1. . The Legend of Zelda: Ocarina of Time: یک بازی اکشن-ماجراجویی کلاسیک که به خاطر دنیای فراگیر و مکانیک‌های گیم‌پلی خلاقانه‌اش شناخته شده است.
  2. Super Mario Bros: پلتفرمری پیشگامانه که صنعت بازی را متحول و شخصیت‌های نمادینی را معرفی کرد.
  3. The Last Of Us: یک بازی داستان‌محور جذاب که اکشن غلیظ را با داستان‌سرایی احساسی ترکیب می‌کند.
  4. Red Dead Redemption2 : یک بازی ماجراجویی وسترن اپن ورلد که به خاطر جلوه‌های بصری خیره‌کننده و گیم‌پلی فراگیرش تحسین شده است.
  5. Tetris: یک بازی پازل بدون تاریخ مصرف که با گیم‌پلی ساده و در عین حال اعتیادآور خود، چندین دهه بازیکنان را مجذوب خود کرده است.
  6. Minecraft: یک بازی sandbox که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا جهان‌های وسیعی را که به‌صورت رویه‌ای تولید شده‌اند، ایجاد و کشف کنند.
  7. World of Warcraft: یک بازی نقش‌آفرینی آنلاین به صورت انبوه چند نفره (MMORPG) که استانداردهای این ژانر را تعیین کرده است.
  8. Half-Life2: یک بازی تیراندازی اول‌شخص که به‌خاطر گیم‌پلی مبتکرانه مبتنی بر فیزیک و داستان‌سرایی همه‌جانبه‌اش شناخته می‌شود.
  9. Portal 2: یک بازی پلتفرم پازل‌محور که بازیکنان را با پازل‌های سخت و شوخی‌های بامزه به چالش می‌کشد.
  10. Mortal Kombat2: یک بازی مبارزه‌ای کلاسیک که به خاطر مبارزات وحشیانه، شخصیت‌های نمادین و مرگ‌های غافلگیرکننده و دردناکش شناخته شده است.

چه بازی کامپیوتری دیگری می‌تواند در این فهرست باشد که جایش خالی است؟

مهران
مهران