۱۰ سریال برتر تاریخ

10 سریال برتر تاریخ به انتخاب زیگپ

سرفصل‌های مقاله

سریال برتر! اگر در یک دهه اخیر محبوبیتش از فیلم‌های سینمایی بیشتر نشده باشد، کمتر هم نیست.

سریال‌بینی به یک آیین و یک اعتیاد بین انسان‌ها در رده‌های سنی مختلف تبدیل شده است. از سریال‌های ترکیه‌ای و سریال‌های ایرانی پلتفرم‌های داخلی بگیرید تا محصولات HBO و نتفلیکس، تب تماشای سریال در کشورمان داغ‌تر از همیشه است.

cta-gif-album-m
cta-gif-album

به واسطه اینترنت، دسترسی به جدیدترین اپیزود جدیدترین سریال‌ها بسیار آسان است و می‌توان داغ‌ترین عناوین روز را با زیرنویس فارسی تماشا کرد.

با توجه به محبوبیت سریال و فراگیری این مدیوم در ایران، تصمیم گرفتیم از هوش مصنوعی فارسی زیگپ بخواهیم تا 10 سریال برتر تاریخ را معرفی کند.

۱۰ سریال برتر تاریخ

  1. برکینگ بد: یک سریال درام جنایی آمریکایی که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است که درباره تبدیل یک معلم شیمی ساده دبیرستان به یک سلطان مواد مخدر بی‌رحم است.
  2. بازی تاج‌وتخت: یک سریال فانتزی حماسی بر اساس رمان‌های «جرج آر آر مارتین» که به خاطر شخصیت‌های پیچیده، دسیسه‌های سیاسی و نبردهای حماسی برای کنترل هفت پادشاهی شهرت دارد.
  3. دوستان (Friends): یک سیتکام محبوب آمریکایی که حول گروهی متشکل از شش نفر از دوستان ساکن شهر نیویورک می‌چرخد ​​که به خاطر طنز، اصطلاحات به یاد ماندنی و شخصیت‌های نمادین شهرت دارند.
  4. سوپرانوز: یک سریال درام جنایی پیش‌گامانه آمریکایی که می‌توان پخش آن را انقلابی در سریال‌سازی دانست. سوپرانوز زندگی رئیس مافیا «تونی سوپرانو» را دنبال می‌کند که برای ایجاد تعادل بین زندگی شخصی و حرفه‌اش به عنوان یک تبهکار دچار مشکل شده.
  5. شنود (The Wire): یک سریال درام جنایی آمریکایی که مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است که به بررسی تجارت مواد مخدر و اجرای قانون در بالتیمور می‌پردازد. این سریال به خاطر نمایش واقع‌گرایانه‌اش از زندگی شهری شهرت دارد.
  6. سیمپسون‌ها: یک انیمیشن کمدی نمادین آمریکایی که فرهنگ و جامعه آمریکایی را از طریق ماجراهای ناگوار خانواده سیمپسون در شهر خیالی اسپرینگفیلد مورد هجو قرار می‌دهد. سیمپسون‌ها به خاطر پخش طولانی‌اش رکورددار است و بارها به دلیل پیش‌گویی‌هایی که کرده مورد توجه قرار گرفته است.
  7. منطقه گرگ‌ومیش: مجموعه‌ای کلاسیک آمریکایی که قسمت‌های مستقلی از داستان‌های علمی تخیلی، فانتزی و ترسناک را ارائه می‌کند که به‌خاطر پایان‌های پیچیده و تفسیرهای اجتماعی شهرت دارد.
  8. چیزهای عجیب: یک سریال علمی تخیلی و ترسناک محبوب آمریکایی درباره گروهی از بچه‌ها در دهه 1980 که در شهر کوچک خود با نیروهای ماوراء طبیعی و توطئه‌های دولتی روبرو می‌شوند.
  9. اداره (Office): یک سیتکام بسیار محبوب در ژانر مستندنما که زندگی روزمره گروهی از کارمندان در شرکت خیالی «داندر میفلین شعبه اسکرانتون» را به تصویر می‌کشد.
  10. مد من: داستان سریال مربوط به یک بنگاه تبلیغاتی به اسم «استرلینگ کوپر» در خیابان مدیسون در شهر نیویورک دههٔ ۱۹۶۰ است. مد مِن اصطلاحی بود که برای توصیف مدیران شرکت‌های تبلیغاتی در خیابان مدیسون در اواخر دهه ۵۰ استفاده می‌شد. یک سریال با نگاهی تیزبینانه و شخصیت‌پردازی عالی که در راس شخصیت‌هایش «دان دریپر» قرار دارد.

اگر سریال‌باز هستید و فکر می‌کنید نام سریالی در این فهرست جا افتاده، حتما آن سریال را معرفی کنید تا دیگران هم از پیشنهاد شما استفاده کنند.

مهران
مهران