هوش مصنوعی

توییتر سیستم جدید شناسایی هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌کند

سرفصل‌های مقاله

توییتر آزمایش ویژگی جدیدی به نام Community Notes for Images را آغاز کرده است که به کاربران در شناسایی تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در این پلتفرم کمک می‌کند. اما این سیستم شناسایی هوش مصنوعی برای چیست؟

همزمان با رایج شدن تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) در دنیای دیجیتال، توییتر شروع به استفاده از ویژگی جدیدی کرده است که به کاربران در شناسایی تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در پلتفرم خود کمک می‌کند. این شرکت از طریق کانال رسمی خود اعلام کرد که آزمایش ویژگی جدیدی به نام Community Notes for Images را آغاز کرده است.

این ویژگی جدید به کاربران در پلتفرم امکان یادداشت روی توییت‌هایی را می‌دهد که حاوی تصاویری است که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است. یکی از دلایل توسعه این ویژگی، خروج عکس ایلان ماسک در حال بوسیدن یک ربات بود که سروصدای زیادی در توییتر ایجاد کرد و بعدا مشخص شد که توسط هوش مصنوعی درست شده است.

شناسایی هوش مصنوعی توسط توییتر

هوش مصنوعی
شناسایی هوش مصنوعی توسط توییتر

توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز ما در حال اجرای آزمایشی ویژگی‌ای هستیم که امکان گذاشتن کامنت بر روی برخی عکس‌ها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. البته توییتر اضافه کرد که اگر شما جزو کاربرانی با میزان Writing Impact 10 یا بالاتر هستید، می‌توانید گزینه جدیدی را مشاهده کنید. این گزینه زمانی قابل انتخاب است که شما فکر می‌کنید که توییت نمایش داده شده، دارای اطلاعات غلط است بدون اینکه مهم باشد که چه کسی آن را توییت کرده است.

ایده اصلی این است که یادداشت‌های پیوست شده به یک تصویر به طور خودکار در تصاویر ری‌توییت شده آن در آینده نیز ظاهر شوند. برای همین خوانندگان، کاربران عمومی، افرادی مانند من و شما، یادداشت‌هایی را که این افراد به‌عنوان «درباره تصویر» علامت‌گذاری می‌کنند، کمی متفاوت ببینیم. اینکار به ما کمک می‌کند بفهمیم که اطلاعات تولید شده توسط افراد خاص تا چه اندازه می‌تواند درست باشد.

محدودیت‌‌های ویژگی جدید توییتر

توییتر می گوید که ویژگی «درباره تصویر» در حال حاضر محدودیت‌هایی دارد. این ویژگی تنها در عکس‌‌های تکی قابل استفاده است با این حال، این شرکت قصد دارد آن را بیشتر گسترش دهد. توییتر اعلام کرد که قصد دارد آن را به ویدیوها، توییت‌هایی با تصاویر بیشتر و حتی GIF گسترش دهد.

توییتر همچنین هشدار داده که فعلا باید با این یادداشت‌ها کمی محتاط رفتار کرد زیرا هنوز کامل نیست. مشارکت‌کنندگان در این ویژگی گفتند: «برخی توییت‌هایی که ادعاهای نادرست دارند، ممکن است یادداشت‌های انجمن نداشته باشند. دسترسی به این سیستم با مشارکت محدود است و از خطاها در امان نیست.»

توییتر اضافه کرد، ما تلاش خواهیم کرد تا این ویژگی را بروزرسانی کنیم تا پوششی گسترده و به دور از اشتباه در آینده داشته باشیم.

به نظر شما سیستم شناسایی هوش مصنوعی تا چه اندازه می‌تواند به درستی مطالب انتشار داده شده در توییتر کمک کند؟ شما می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با Chatgpt و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذرید

نوید رضایی
نوید رضایی