اجلاس هوش مصنوعی

بریتانیا و کره‌جنوبی میزبان مشترک اجلاس هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

بریتانیا و کره جنوبی قرار است در روزهای 21 و 22 می میزبان اجلاس هوش مصنوعی سئول باشند. هدف از این اجلاس، هموار کردن راه برای توسعه ایمن فناوری‌های هوش مصنوعی، با تکیه بر چارچوب همکاری تعیین‌شده توسط بیانیه بلچلی است.

این رویداد دو روزه یک جلسه رهبران مجازی به ریاست مشترک، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا و یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، و پس از آن یک جلسه حضوری بین وزرای دیجیتال، میشل دونلان، وزیر فناوری بریتانیا، و لی جونگ هو، وزیر علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره، برگزار می‌شود.

این اجلاس هوش مصنوعی بر پایه بحث‌های تاریخی پارک بلچلی است که سال گذشته در این مکان تاریخی در بریتانیا برگزار شد و بر ایمنی هوش مصنوعی، گنجاندن و نوآوری تأکید داشت. هدف آن اطمینان از این است که پیشرفت‌های هوش مصنوعی به نفع بشریت است و در عین حال خطرات بالقوه را به حداقل می‌رساند و حکمرانی جهانی را در زمینه نوآوری فناوری تقویت می‌کند.

اجلاس هوش مصنوعی سئول

اجلاس هوش مصنوعی

دونلان گفت: «اجلاسی که ما در بلچلی پارک برگزار کردیم، یک اتفاق جهانی بود. اگر ما همچنان دولت‌های بین‌المللی و طیف وسیعی از صداها را گرد هم بیاوریم، اطمینان دارم که می‌توانیم به توسعه یک رویکرد جهانی ادامه دهیم که به ما امکان می‌دهد پتانسیل تحول‌آفرین این فناوری تعریف‌کننده نسل را به طور ایمن و مسئولانه درک کنیم.

وزیر لی جونگ هو با تکرار این احساس، اهمیت نشست آتی سئول را در پیشبرد همکاری جهانی در زمینه ایمنی و نوآوری هوش مصنوعی برجسته کرد.

لی توضیح داد: «هوش مصنوعی با سرعت بی‌سابقه‌ای در حال پیشرفت است که فراتر از انتظارات ما است، و ایجاد هنجارها و حکمرانی جهانی برای مهار چنین نوآوری‌های تکنولوژیکی برای افزایش رفاه بشر بسیار مهم است. ما امیدواریم که اجلاس هوش مصنوعی سئول به عنوان فرصتی برای تقویت همکاری جهانی نه تنها در زمینه ایمنی هوش مصنوعی، بلکه در زمینه نوآوریهوش مصنوعی و ترویج توسعه پایدار هوش مصنوعی باشد.

نوآوری همچنان یک نقطه کانونی برای انگلستان است که با ابتکاراتی مانند جایزه منچستر و تشکیل موسسه ایمنی هوش مصنوعی نشان داده شده است: اولین سازمان تحت حمایت دولت که به ایمنی هوش مصنوعی اختصاص یافته است. این رویکرد پیشگیرانه منعکس کننده تعهد بریتانیا به همکاری بین المللی در زمینه حکمرانی هوش مصنوعی است که با توافق اخیر با ایالات متحده در مورد اقدامات ایمنی هوش مصنوعی تاکید شده است.

همراه با اجلاس هوش مصنوعی سئول، گزارش علمی بین المللی در مورد ایمنی پیشرفته هوش مصنوعی منتشر خواهد شد. این گزارش که به طور مستقل توسط یوشوا بنجیو برنده جایزه تورینگ رهبری می‌شود، نشان دهنده تلاشی جمعی برای تجمیع بهترین تحقیقات علمی در مورد ایمنی هوش مصنوعی است. این امر بر نقش نشست نه تنها به عنوان یک انجمن برای بحث، بلکه به عنوان یک کاتالیزور برای بینش عملی در مورد توسعه ایمن هوش مصنوعی تاکید می‌کند.

دستور کار اجلاس هوش مصنوعی سئول منعکس کننده فوریت پرداختن به چالش‌ها و فرصت‌های ارائه شده توسط هوش مصنوعی است. از بحث در مورد ارزیابی‌های ایمنی مدل، تا تقویت توسعه پایدار هوش مصنوعی. همانطور که جهان نوآوری هوش مصنوعی را می‌پذیرد، اجلاس سئول هوش مصنوعی مظهر تلاشی هماهنگ برای شکل دادن به آینده‌ای است که در آن فناوری به طور ایمن به بشریت خدمت می‌کند و رفاه و جامعیت را برای همه فراهم می‌کند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی