ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین ؛ تداخل استفاده هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال

سرفصل‌های مقاله

ویتالیک بوترین چهار روشی که ارز دیجیتال و هوش مصنوعی می‌توانند با هم تداخل داشته باشند  و تعداد رو به رشد موارد استفاده آنها را توضیح می‌دهد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، چگونگی کارکرد ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی را بررسی کرد. او تعدادی از موارد استفاده بالقوه را برجسته کرد اما خاطرنشان کرد که برخی از خطرات در آن وجود دارد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، چهار راه را که ممکن است ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی با هم تداخل داشته باشند، شناسایی کرد و موارد استفاده بالقوه را پیدا کرد و به برخی از خطرات مربوطه اشاره کرد.

صحبت‌های ویتالیک بوترین در مورد هوش مصنوعی و رمزارزها

ویتالیک بوترین

بوترین در یک پست وبلاگی که روز اواخر ژانویه ۲۰۲۴ منتشر شد، استفاده از هوش مصنوعی را به عنوان یک بازیگر، به عنوان یک رابط، به عنوان خود قوانین و یک هدف نهایی مورد بررسی قرار داد. وی خاطرنشان کرد که استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک بازیگر در یک پروتکل بیشترین قابلیت را دارد، در حالی که استفاده از هوش مصنوعی به عنوان رابط پروتکل دارای پتانسیل بالایی است اما خطراتی را به همراه دارد.

او گفت:

به طور کلی، مواردی استفاده کنید که مکانیسم اصلی به طور تقریبی مانند قبل طراحی می‌شود، اما بازیکنان تک تک به هوش مصنوعی تبدیل می‌شوند و به مکانیزم اجازه می‌دهد تا به طور موثر در مقیاس بسیار کوچک‌تر عمل کند، بلافاصله امیدوارکننده‌ترین و آسان‌ترین راه‌حل است.

بوترین خاطرنشان کرد که چالش‌برانگیزترین استفاده از ارز دیجیتال و هوش مصنوعی برای درست کردن برنامه‌هایی است که سعی می‌کنند یک هوش مصنوعی واحد، غیرمتمرکز و قابل اعتماد برای سایر برنامه‌ها ایجاد کنند.

او ادامه داد: «این برنامه‌ها هم برای عملکرد و هم برای بهبود ایمنی هوش مصنوعی به گونه‌ای که از خطرات متمرکز مرتبط با رویکردهای اصلی‌تر برای این مشکل جلوگیری می‌کند، نویدبخش است. اما راه‌های بسیاری نیز وجود دارد که مفروضات زیربنایی ممکن است شکست بخورند؛ از این رو، ارزش آن را دارد که با دقت قدم برداریم، به‌ویژه هنگام استقرار این برنامه‌ها در زمینه‌های با ارزش و پرخطر.»

بوترین گفت که مشتاقانه منتظر است تا شاهد تلاش های بیشتری برای موارد استفاده سازنده از هوش مصنوعی در هر یک از این چهار حوزه باشد تا بفهمد کدام یک از آنها در مقیاس کار می‌کنند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی