هشدار وارن بافت

هشدار وارن بافت درباره هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

وارن بافت فکر می‌کند که فناوری هوش مصنوعی ترسناک است. به گزارش اکسیوس، وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، هشدار بزرگی در مورد هوش مصنوعی صادر کرده است و این فناوری جدید را با سلاح‌های هسته‌ای در جلسه اخیر سهامداران مقایسه کرده است.

نگرانی بافت حول تکثیر سریع کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است. این سرمایه‌دار آمریکایی اظهار داشته است که این فناوری او را مثل جهنم می‌ترساند.

به گفته “اوراکل اوماها”، هوش مصنوعی به حدی پیشرفت کرده است که به سختی می‌توان رمزگشایی از واقعی و جعلی بودن را کشف کرد.

ترس وارن بافت از هوش مصنوعی

وارن بافت

بافت، یکی از ثروتمندترین افراد، به شوخی کلاهبرداری را «صنعت رشد» تمام دوران توصیف کرد. در عین حال، او همچنین اذعان کرده است که دانش او در مورد هوش مصنوعی محدود است.

خود این میلیاردر قبلاً قربانی کلاهبرداران شده است. بافت به یاد می‌آورد که چگونه فردی از فناوری هوش مصنوعی برای ایجاد یک ویدیوی عمیق جعلی قانع‌کننده از او استفاده می‌کند تا با استفاده از آن جیب شخصی را خالی کنند.

البته وارن بافت تنها تاجری نیست که هویتش مورد سوء استفاده بازیگران شرور قرار گرفته است. همانطور که گزارش شده، براد گارلینگ هاوس، مدیر عامل Ripple نیز بارها از کلاهبرداران هوش مصنوعی که از هویت وی برای ترویج کلاهبرداری‌های XRP استفاده می‌کنند، شکایت کرده است.

بسیاری از مدیران برجسته نیز وعده فناوری‌های هوش مصنوعی را درک کرده‌اند و جیمی دیمون، مدیرعامل JPMorgan اخیراً آن را با موتور بخار مقایسه کرده است.

در واقع، هوش مصنوعی اکنون برای شناسایی دیپ‌فیک‌های مبتنی بر هوش مصنوعی نیز استفاده می‌شود. غول فناوری مایکروسافت اخیراً یک ابزار احراز هویت را معرفی کرده است که قادر به تجزیه و تحلیل عکس‌‌ها و فیلم‌ها به منظور تعیین دستکاری یا عدم دستکاری آنها است.

شایان ذکر است که بافت یکی از سرسخت‌ترین منتقدان بیت کوین است. سال گذشته، این سرمایه‌گذار افسانه‌ای بیت کوین را «یک قمار» نامید.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی