هوش مصنوعی VoiceBox

با سرویس هوش مصنوعی VoiceBox ؛ همه می‌توانند به زبان خارجی حرف بزنند + ویدیو

سرفصل‌های مقاله

روزی نیست که خبری جدید در حوزه هوش مصنوعی، طرفداران این فناوری را شگفت‌زده نکند. سال 2023 سال شکوفایی هوش مصنوعی و ورود آن به زندگی روزمره انسان‌هاست و حالا همه ما از معجزات کاربردی ChatGPT، گوگل بارد، DALL-E و … بهره‌مند هستیم.

هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و گوگل بارد با استفاده از پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی، می‌تواند متن خاصی را در پاسخ به پرسش یا درخواست کاربر تولید می‌کند. اما هوش مصنوعی مولد جدید متا به نام Voicebox کارها را کمی متفاوت انجام می‌دهد: با تولید کلیپ‌های صوتی.

Voicebox چیست؟

هوش مصنوعی
Voicebox چیست؟

Voicebox که در روز جمعه 26 خرداد توسط شرکت مادر فیسبوک Meta از آن رونمایی شد، می‌تواند گفتار را با استفاده از یک نمونه صوتی 2 ثانیه‌ای ترکیب کند.

این نمونه قادر به ایجاد مطابقت بین صداهای مختلف است و همچنین می‌تواند تولید متن به گفتار را انجام داده یا بخشی از گفتار را که توسط یک نویز خارجی قطع شده، دوباره ایجاد کند. سرویس Voicebox همچنین قادر است نمونه مذکور را گرفته و متن انگلیسی آن را به زبان‌های دیگری مانند فرانسوی، آلمانی، اسپانیولی، لهستانی یا پرتغالی بخواند!

«متا» می‌گوید که Voicebox می‌تواند صدایی طبیعی برای دستیاران هوش مصنوعی و شخصیت‌های غیربازیگر موجود در متاورس ایجاد کند. این فناوری همچنین قادر است پیام‌هایی دوستان افراد کم‌بینا را با صدای خودشان برای افراد کم‌بینا بخواند. 

این فناوری هنوز در حال توسعه است و برای استفاده عموم آماده نیست. شرکت متا گفته که در حال شناسایی آسیب‌ها و ضعف‌های احتمالی Voicebox و ایجاد روشی موثر است که با آن بتوان بین یک گفتار حقیقی معتبر و صدای تولیدشده توسط Voicebox تمایز قائل شد و احتمال سوء‌استفاده از این فناوری را به حداقل رساند.

برای استفاده از امکانات ChatGPT و ورود به دنیای هوش مصنوعی می‌توانید از دستیار هوش مصنوعی فارسی زیگپ ZIGAP استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذرید.

مهران
مهران