سهام هوش مصنوعی
شرکت های هوش مصنوعی

چرا آلفابت بهترین سهام هوش مصنوعی برای خرید است؟

سرفصل‌های مقاله

احتمال کاهش نرخ بهره و فشارهای تورمی مداوم ممکن است توجه سرمایه‌گذاران را جلب کند. اما هیچ چیز بهتر از هیجانات پیرامون سهام هوش مصنوعی (AI) نیست. این موضوع بدون شک مهمترین موضوع بازار در سال گذشته بوده است.

با افزایش 404 درصدی سهام از ابتدای سال 2023، به نظر می‌رسد انویدیا بهترین سهام هوش مصنوعی است. به لطف موقعیت آن به عنوان ارائه‌دهنده زیرساخت، سرمایه‌گذاران احتمالاً این کسب‌وکار را بهترین راه برای انجام این روند می‌دانند.

اما غول فناوری آلفابت را فراموش نکنید. این شرکت اینترنتی برتر بهترین سهام هوش مصنوعی برای خرید در حال حاضر است. که در ادامه دلیل آن را بررسی می‌کنیم.

بهترین سهام هوش مصنوعی

سهام هوش مصنوعی

انتشار ChatGPT در اواخر سال 2022 بحث در مورد هوش مصنوعی و پتانسیل آن برای تأثیرگذاری بر صنایع مختلف را احیا کرد. این امر شرکت‌ها را تشویق کرد تا راه‌هایی برای ترکیب این فناوری در عملیات خود بیابند، به این امید که سرمایه‌گذاران به این تمرکز جدید پاداش دهند.

با این حال، نباید برای کسی شوکه کننده باشد که آلفابت مدت‌هاست که پیشرفت‌های هوش مصنوعی را در اولویت قرار داده است. بخش برتر این شرکت، جستجوی گوگل، از سال 2001 شروع به استفاده از یادگیری ماشینی و قابلیت‌های هوش مصنوعی کرد تا به کاربران کمک کند تا هنگام درخواست جستجو، املا را بهبود بخشند. شکی نیست که این تمرکز به آلفابت کمک کرد تا به شرکت غالب امروزی تبدیل شود.

جستجوی گوگل بدون شک مهمترین سرویس مبتنی بر اینترنت در جهان است، عمدتاً به این دلیل که به دروازه‌ای برای کاربران برای یافتن اطلاعات تبدیل شده است. و موفقیت آن هنوز هم برای آلفابت حیاتی است، زیرا جستجو در سه ماهه چهارم سال 2023، 48 میلیارد دلار درآمد کسب کرد که 56 درصد از کل شرکت را تشکیل می‌دهد.

شاید این مطلب هم برای‌تان جالب باشد: هوش مصنوعی گوگل (جمینی)

ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت، در یک پست وبلاگی در سال 2016 ادعا کرد که آلفابت دیگر یک شرکت برتر اینترنتی نیست، بلکه از آن نقطه به بعد “بهترین شرکت هوش مصنوعی” است. این به معنای ایجاد «دنیایی بود که محاسبات در آن در دسترس عموم قرار گیرد».

بسیاری از محصولات آلفابت در حال حاضر هوش مصنوعی را در خود جای داده‌اند. جیمیل از هوش مصنوعی نه تنها برای کمک به بررسی املا، بلکه با کاهش هرزنامه استفاده می‌کند. Google Cloud به ادغام عملکرد هوش مصنوعی در ابزارهای مختلفی که به مشتریان ارائه می‌دهد، ادامه می‌دهد تا آنها بتوانند از این فناوری انقلابی بهره مند شوند. و Google Photos به کاربران اجازه می‌دهد تا با جستجو در آنچه در تصویر است تصویر مورد نظر خود را پیدا کنند. اینها فقط چند نمونه‌اند که ثابت می‌کنند آلفابت بهترین سهام هوش مصنوعی برای سرمایه‌گذاری است.

مزیت آلفابت

ده سال بعد، آلفابت نه تنها پیشرو در هوش مصنوعی باقی خواهد ماند، بلکه می‌تواند خود را از سایر شرکت‌های برتر در این فضا نیز جدا کند. همه اینها به مزیت داده آلفابت مربوط می‌شود. 15 مورد از محصولات و خدمات این شرکت توسط بیش از 500 میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می‌شود. در واقع، google.com و youtube.com دو وب سایت پربازدید در این سیاره هستند. در نتیجه، اگر کسب‌وکار دیگری وجود داشته باشد که داده‌های بیشتری نسبت به Alphabet جمع‌آوری کند، تعجب می‌کنیم.

و این بدان معناست که این شرکت می‌تواند به طور مداوم سیستم‌های هوش مصنوعی خود را برای بهبود آموزش دهد. این منجر به یک حلقه بازخورد مثبت می‌شود که در آن داده‌های بیشتر به معنای مدل‌های هوش مصنوعی بهتر است، که منجر به بهبود تجربیات مشتری و استفاده بیشتر و جمع‌آوری داده‌های بیشتر می‌شود. این یک مزیت قدرتمند برای Alphabet است.

احتمالاً جای تعجب نیست که آخرین مدل هوش مصنوعی مولد این شرکت، جمینی، ChatGPT را در زمینه‌های عملکردی متعدد شکست دهد.

نگاهی به ارزش‌گذاری

علاوه بر موضوع هوش مصنوعی، آلفابت سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای را انجام می‌دهد زیرا سهام آن قیمت جذابی دارد. سهام FAANG با مضرب قیمت به درآمد (P/E) 25.6 معامله می‌شود.

از طرف دیگر انویدیا با نسبت P/E 97.2 به فروش می‌رسد. اگر منصف باشیم، سازنده تراشه در حال ثبت رشد بزرگی است. اما به نظر می‌رسد سرمایه گذاران با این باور که رشد با این نرخ می‌تواند به طور نامحدود ادامه یابد، قیمت‌گذاری می‌کنند. و احتمالا این چنین نخواهد بود. این آلفابت را به بهترین سهام هوش مصنوعی برای خرید در حال حاضر تبدیل می‌کند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی