هوش مصنوعی
ایلان ماسک, شرکت های هوش مصنوعی

توییتر (X) در حال آموزش مدل‌های هوش مصنوعی است

سرفصل‌های مقاله

توییتر (X) در حال جمع‌آوری داده‌ای بیومتریک و اطلاعات عمومی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی است. قوانین جدید حفظ حریم خصوصی نشان می‌دهد که X قصد دارد با اطلاعات شخصی جمع‌آوری شده چه ‌کند.

شرکت X متعلق به ایلان ماسک (توئیتر سابق) شروع به جمع آوری داده‌های بیومتریک از پایگاه کاربران خود به منظور آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خواهد کرد.

اخیراً کشف شده که X سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را به‌روز کرده است، که نشان می‌دهد برنامه‌هایی برای جمع آوری اطلاعات شخصی، بیومتریک و داده‌های آموزشی برای کمک به یادگیری ماشینی دارد. این خبر زمانی منتشر می‌شود که درک عمومی از پلتفرم رسانه‌های اجتماعی ماسک همچنان منفی است.

توییتر (X) و آموزش مدل‌های هوش مصنوعی

مدل‌های هوش مصنوعی
توییتر (X) و آموزش مدل‌های هوش مصنوعی

به‌روز‌رسانی تغییرات سیاست X برای اولین بار توسط الکس ایوانس مشاهده شد. در یک پست StackDiary، کاربری به‌روزرسانی‌های شرایط و خدمات را پوشش داد. با نگاهی به قوانین حفظ حریم خصوصی، X می‌گوید که «ممکن است از اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کنیم و اطلاعات در دسترس عموم برای کمک به آموزش مدل‌های یادگیری ماشینی یا هوش مصنوعی، استفاده شود.

با شروع این مباحث، ماسک برنامه‌های جمع آوری داده‌های کاربران را تایید کرد. با این حال، مالک X می‌گوید که فقط داده‌های در دسترس عموم جمع آوری می‌شود. ماسک ادعا می‌کند: “فقط داده‌های عمومی، نه DM یا هر چیز خصوصی برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

بسیاری ممکن است تعجب کنند که X روی چه نوع یادگیری ماشینی سرمایه‌گذاری کرده است. به نظر نمی‌رسد در حال حاضر هیچ سرمایه‌گذاری مستقیمی روی هوش مصنوعی در توییتر وجود نداشته باشد. با این حال، ماسک اخیراً یک شرکت جدید به نام xAI راه اندازی کرده است.

همانطور که در پست StackDiary توضیح داده شده است، xAI تأیید می‌کند که با X از نزدیک و به عنوان وسیله‌ای برای پیشرفت به سمت ماموریت‌ کار خواهد کرد. از طرف دیگر، این ممکن است بخشی از جاه طلبی ماسک برای رقابت X با لینکدین باشد. اخیرا، X قابلیتی را در بتا راه اندازی کرده است که در آن سازمان‌های تایید شده فرصت‌های شغلی را مشاهده می‌کنند.

البته بدون تأیید نحوه استفاده از داده‌های عمومی، کاربران به طور قابل درک ممکن است بخواهند در آینده در مورد آن محتاط باشند.

به نظر شما آیا آموزش مدل‌های هوش مصنوعی توسط X ممکن است حرم خصوصی کاربران را نقض کند؟ شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی با ChatGPT صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی