هوش مصنوعی
هوش مصنوعی مولد

استفاده Xbox از هوش مصنوعی مولد برای تقویت دیالوگ‌های بازی

سرفصل‌های مقاله

شرکت Xbox یک مجموعه ابزار هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان بازی فراهم می‌کند تا اسکریپت‌ها، گفتگو و ماموریت‌های درون بازی را بهبود بخشند.

کنسول بازی ایکس باکس در حال بهره برداری از هوش مصنوعی است و قصد دارد با ادغام هوش مصنوعی مولد در جعبه ابزار ساخت بازی، سازندگان بازی را تقویت کند.

استفاده Xbox از هوش مصنوعی مولد

هوش مصنوعی مولد
استفاده Xbox از هوش مصنوعی مولد

در یک پست وبلاگی، مدیر کل هوش مصنوعی بازی Xbox هایان ژانگ، اعلام کرد که این شرکت در حال ساخت دیالوگ و ابزارهای داستانی بازی هوش مصنوعی از طریق همکاری چند ساله با Inworld AI است، شرکتی که تمرکز آن بر اجازه دادن به ادغام هوش مصنوعی در شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) است. ژانگ نوشت:

ما دنیایی از فرصت‌ها را برای تسریع خلاقیت توسعه‌دهندگان بازی، کاهش پیچیدگی و افزایش تجربه بازیکنان می‌بینیم.

به گفته ژانگ، مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی شامل یک برنامه طراحی هوش مصنوعی خواهد بود که به طراحان در کشف ایده‌ها کمک می‌کند. همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که دستورات را به اسکریپت، درخت گفتگو و ماموریت تبدیل کنند. جدا از این، آنها همچنین دارای یک موتور زمان اجرا کاراکتر هوش مصنوعی هستند که می‌تواند در کلاینت‌های بازی ادغام شود. این امکان ایجاد روایت‌ها و داستان‌های جدیدی را فراهم می‌کند که تجربیات بازیکنان را افزایش می‌دهد.

با ظهور هوش مصنوعی مولد، فرصتی برای استفاده از نوآوری‌های پیشرفته برای پرورش خلاقیت بی‌حد و حصر وجود دارد.

با ادغام هوش مصنوعی در بازی‌ها، شخصیت‌های پس‌زمینه در تعامل با کاربران تعداد نامحدودی پاسخ به گزینه‌های مختلف خواهند داشت. این امر با اتصال خطوط گفتگوی تولید شده توسط هوش مصنوعی به جای اسکریپت‌های ثابت رایج‌تر که معمولاً در بازی‌های سنتی دیده می‌شود ممکن می‌شود.

توسعه دهندگان در حال حاضر شروع به آزمایش با ادغام هوش مصنوعی در بازی‌های مختلف کرده‌اند. در 28 آوریل، ویدئویی که دیالوگ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را از طریق یک بازی ویدیویی به نام The Elder Scrolls V: Skyrim نشان می‌دهد، منتشر شد. با ادغام، بازیکن می‌تواند هر سوالی را که می‌خواهد از NPC بپرسد و هوش مصنوعی پاسخ‌هایی را ایجاد می‌کند که به بازیکن تحویل داده می‌شود.

در 29 می، انویدیا همچنین نمایشی از ادغام گفت و گوی هوش مصنوعی در NPC‌های داخل بازی را منتشر کرد. در نمایش، بازیکن از میکروفون خود برای صحبت با NPC به طور طبیعی در یک مکالمه عادی استفاده کرد. بازیکن از هوش مصنوعی وضعیتش را پرسید و او مانند یک انسان پاسخ داد و در مورد نگرانی‌های خود در مورد جرم و جنایت و اینکه چگونه فروشگاه او در میان آتش گرفتار شد، صحبت کرد.

نظر شما در مورد استفاده Xbox از هوش مصنوعی مولد برای بازی‌‌های آینده چیست؟ شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید. شما همچنین می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با Chatgpt و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی