پرونده ویژه شماره 2
Asset 780

یک سال با هوش مصنوعی

چت بات ChatGPT، هوش مصنوعی زاینده‌ای که توسط OpenAI در نوامبر ۲۰۲۳ رونمایی شد، نقطه عطفی در تاریخ هوش مصنوعی محسوب می‌شود. این هوش مصنوعی قدرتمند، قادر به تولید متن‌های خلاقانه و جذاب، ترجمه زبان‌ها، نوشتن انواع محتوای متنی و پاسخ به سوالات به شکلی آموزنده است.
سال ۲۰۲۳ شاهد تحولات شگفت‌انگیزی در دنیای هوش مصنوعی بود. در ابتدای سال، هوش مصنوعی بیشتر در زمینه‌های تخصصی مانند پزشکی، امور مالی و تولید محتوا کاربرد داشت. اما با ظهور ChatGPT و Bard گوگل، هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای در زندگی روزمره انسان‌ها ادغام شد. از هوش مصنوعی برای آموزش، سرگرمی، خرید و حتی رانندگی استفاده می‌شد.

در پرونده ویژه فروردین ض۱۴۰۳ زیگپ ، یک سال با هوش مصنوعی زاینده و به بررسی این تحولات و نقش ChatGPT در آنها می‌پردازد. این مجله همچنین به نظرات افراد مهم در این زمینه و پیش‌بینی آینده هوش مصنوعی می‌پردازد. مطالعه این پرونده به شما کمک می‌کند تا با جدیدترین دستاوردهای هوش مصنوعی آشنا شوید، نقش هوش مصنوعی در زندگی روزمره انسان‌ها را درک کنید و آینده هوش مصنوعی را پیش‌بینی کنید.

چرا به این موضوع پرداختیم؟

در آستانه یک سالگی تغییر و تحول هوش مصنوعی زاینده، رشد و نمو در زندگی تعدادی از آدم ها دچار تغییر و تحول شد. در پرونده ویژه فروردین ۱۴۰۳ به یک سال با هوش مصنوعی زاینده و بررسی اجمالی از تحولات شگفت‌انگیز هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳ و نقش ChatGPT در زندگی روزمره و … پرداختیم.

شما می‌توانید از طریق کلیک بر روی هر بخش به موضوع مورد نظر دسترسی داشته باشید.

همکاران و مهمانان این پرونده

سم آلتمن
سَم آلتمن
مدیر اجرایی Open AI
سوندار پیچای
سوندار پیچای
مدیر اجرایی گوگل
بیل گیتس
بیل گیتس
مدیر عامل سابق مایکروسافت
اسلان ماسک
ایلان ماسک
مدیر عامل تسلا
تیم کوک
تیم کوک
مدیر اجرایی Apple
مهران باقی
مهران باقی
کارشناس محتوا
نوید رضایی
نوید رضایی
کارشناس محتوا
نیکان نظری
نیکان نظری
کارشناس محتوا

سرفصل و مقالات موجود در ویژه‌نامه

پرونده بعدی: دموکراسی هوش مصنوعی (اردیبهشت 1403)