ربات‌های ترید

افزایش ارزش بازار ربات‌های ترید هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

گزارش‌ها نشان می‌دهد که ربات‌های ترید هوش مصنوعی به کارآمدی و دقیق کردن معاملات در بازار کریپتو کمک می‌کنند.

هوش مصنوعی در سال گذشته هسته اصلی نوآوری بوده است. بخشی که از هوش مصنوعی پشتیبانی زیادی می‌کند، تجارت است. انتظار می‌رود که معاملات کریپتو با همان هیاهوی معاملات خودکار، به‌زودی به شدت به هوش مصنوعی متکی باشد. طبق گزارش Valuates Reports، انتظار می‌رود اندازه بازار ربات‌های ترید هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۹ به ۱۴۵.۲۷ میلیون دلار برسد.

صعود بازار ربات‌های ترید هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۹

ترید هوش مصنوعی
ربات‌های ترید هوش مصنوعی

بر اساس گزارش‌های Valuates، ارزش بازار ربات‌های هوش مصنوعی معاملاتی کریپتو در سال 2022، 21.69 میلیون دلار تخمین زده شد. پیش‌بینی می‌شود همین بازار با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 37.2 درصد رشد کند و تا سال 2029 به 145.27 میلیون دلار برسد.

انتظار می‌رود دلیل اصلی این روند صعودی افزایش نوسانات و پیچیدگی بازارهای ارزهای دیجیتال باشد. معاملات الگوریتمی با استفاده از هوش مصنوعی به معامله‌گران کمک می‌کند تا داده‌های بازار را ارزیابی کرده و معاملات را به سرعت انجام دهند.

از آنجایی که تجزیه و تحلیل پیش‌بینی با یادگیری ماشینی افزایش می‌یابد، این ربات‌ها می‌توانند با تغییرات بازار سازگار شوند. بر اساس این گزارش، علاوه بر این، آنها همچنین می‌توانند از استراتژی‌های معاملاتی برای پیش بینی روند حداکثر استفاده را ببرند.

معاملات خودکار به سرعت و دقت متکی است

با پیشرفت تکنولوژی، نیاز گسترده‌ای به راه‌حل‌های معاملاتی خودکار و 24/7 وجود دارد. بنابراین، ربات‌های ترید هوش مصنوعی برای استفاده از فرصت‌های بازار و مدیریت ریسک‌ها در محیط ارزهای دیجیتال پویا، حیاتی‌تر می‌شوند.

علاوه بر این، بازار رو به رشد ربات‌های معاملاتی به دلیل بهره‌وری و افزایش سرعت معاملات الگوریتمی هدایت می‌شود. ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با اجرای معاملات با استانداردهای از پیش تعیین شده، تصمیم‌گیری و اجرای سریع را تسهیل می‌کنند. ترید در نتیجه این ماشینی شدن کمتر تحت تأثیر احساسات انسانی قرار می‌گیرد.

اتوماسیون برای هدایت ربات‌های ترید هوش مصنوعی

ترید ارزهای دیجیتال با هوش مصنوعی، فناوری یادگیری ماشینی در درجه اول مسئول گسترش بخش ربات است. این ربات‌ها از داده‌های تاریخی و فعلی برای بهبود مستمر عملکرد خود از طریق تجزیه و تحلیل پیش بینی استفاده می‌کنند. الگوریتم‌های یادگیری ماشین الگوها، روندها و ناهنجاری‌ها را در بازار شناسایی می‌کنند تا دقت تصمیم‌گیری معاملات را افزایش دهند. این به تریدرها کمک می‌کند تا به طور موثر ریسک‌ها را مدیریت کنند و از هر فرصتی که ممکن است پیش بیاید استفاده کنند.

آمریکای شمالی، و به ویژه ایالات متحده، اغلب یک مرکز کلیدی برای نوآوری‌های مالی و فناوری است. با توجه به استفاده گسترده از فناوری و وجود یک بخش مالی تثبیت شده، ربات‌های معاملاتی هوش مصنوعی می‌توانند بازار قابل توجهی پیدا کنند.

شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی