ارز دیجیتال

نگرانی صرافی‌های ارز دیجیتال از پیشرفت هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

ظهور هوش مصنوعی (AI) با نگرانی‌های زیادی در مورد ابزارهای تأیید هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال همراه بوده است.

هنگامی که آواتار دیجیتالی تولید شده توسط هوش مصنوعی HeyGen در دسترس عموم قرار گیرد، کاربران می‌توانند تنها در دو دقیقه یک ویدیو با یک آواتار دیجیتالی واقعی بسازند.

فناوری هوش مصنوعی به سرعت در حال تکامل است و فرآیند ایجاد مدارک هویتی جعلی ساده‌تر از همیشه می‌شود. نگرانی‌ها در مورد خطرات مبتنی بر هوش مصنوعی در کریپتو باعث شده است که برخی از مدیران برجسته صنعت در مورد این موضوع صحبت کنند.

صرافی‌های ارز دیجیتال نگران پیشرفت هوش مصنوعی هستند

identity verification crypto companies min scaled
صرافی‌های ارز دیجیتال

چنگ‌ پنگ ژائو، مدیر عامل و بنیانگذار صرافی بزرگ بایننس، در 9 آگوست در توییتر صحبت کرد تا هشدار استفاده از هوش مصنوعی در ارزهای دیجیتال توسط بازیگران بد را اعلام کند.

ژائو نوشت : «از این به بعد تأیید ویدیویی هم بسیار ترسناک است. پس هرگز برای کسانی که حتی ویدیو برای شما می‌فرستند هم کوین نفرستید.

مانند بسیاری دیگر از صرافی‌های ارز دیجیتال، فرآیندهای داخلی بایننس «مشتری خود را بشناسید» (KYC) از سرمایه‌گذاران رمزارز می‌خواهد تا تصاویر ویدیویی را برای پردازش تراکنش‌های خاص ارائه کنند.

مدیر عامل بایننس به ویدیویی که توسط هوش مصنوعی تولید شده بود اشاره کرد که در آن جاشوا زو، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل HeyGen، حضور داشت. این ویدیو به طور خاص شامل آواتار تولید شده توسط هوش مصنوعی Xu است که دقیقاً شبیه به مدیر عامل واقعی HeyGen است و حالات چهره و همچنین الگوهای صدا و گفتار او را بازتولید می‌کند.

زو خاطرنشان کرد: «هر دوی این کلیپ‌های ویدیویی 100% با هوش مصنوعی تولید شده‌اند و آواتار و کلون صدای من را نشان می‌دهند. او افزود که HeyGen با پیشرفت‌های گسترده‌ای در کیفیت ویدیو و فناوری صدای آواتار خود کرده است تا الگوهای لهجه و گفتار منحصربه‌فرد او را تقلید کند.

مدیرعامل HeyGen گفت: ابزار هوش مصنوعی پس از در دسترس قرار گرفتن برای عموم، به هر کسی این امکان را می‌دهد که تنها در «دو دقیقه» یک آواتار دیجیتالی واقعی بسازد.

دسترسی عمومی HeyGen ظاهراً می‌تواند باعث مشکلات جدی تأیید هویت برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند بایننس شود. مانند بسیاری از صرافی‌های دیگر، بایننس اقداماتی را انجام می‌دهد که KYC شامل الزامی برای ارسال ویدیوی کاربر و اسناد خاص برای دسترسی به خدمات یا حتی برداشت وجه از پلتفرم است.

ویدیوی بیانیه بایننس به طور خاص از کاربران می‌خواهد که ویدیو را همراه با تصویر مدرک هویتی خود مانند کارت شناسایی، گواهینامه رانندگی یا پاسپورت ارسال کنند. این درخواست از کاربران می‌خواهد تاریخ و درخواست‌های خاصی را در ضبط ویدیو ذکر کنند. همچنین می‌گوید: لطفاً روی ویدیوهای خود واترمارک قرار ندهید و ویدیوهای خود را ویرایش نکنید.

جیمی سو، افسر ارشد امنیتی بایننس، قبلاً در مورد خطرات مرتبط با دیپ‌فیک‌های هوش مصنوعی نیز هشدار داده بود. در اواخر ماه می، سو استدلال کرد که فناوری هوش مصنوعی به قدری پیشرفته می‌شود که ممکن است به زودی یک تأیید کننده انسانی غیرقابل تشخیص باشد.

به نظر می‌رسد صرافی‌های ارز دیجیتال با مشکل بزرگی مواجه هستند. باید دید آنها چگونه در مقابل نوآوری‌های جدید هوش مصنوعی خود را تطبیق می‌دهند. شما می‌توانید همین حالا اپلیکیشن اندرویدی زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید و به موتور‌های هوش مصنوعی مولد ChatGPT و لئوناردو دسترسی پیدا کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی