ارزهای دیجیتال
ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی, هوش مصنوعی در اقتصاد

بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی در سال 2023

سرفصل‌های مقاله

در این مقاله با نگاهی به آخرین ترندهای بازار و امیدوارکننده‌ترین پروژه‌های ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی سعی می‌کنیم بهترین رمز ارزهای مبتنی بر A.I را مشخص کنیم.

سپس خواهیم دید که چگونه ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند در تحقیق و تجزیه و تحلیل پروژه‌های کریپتو کمک و در زمان صرفه جویی کنند.

بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

 هوش مصنوعی
ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

بررسی بهترین رمز ارزهایی که از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، با توجه به تعداد بالای آنها، آسان نیست. در هر صورت، باید برای اینکار از داده‌های CoinMarketCap و Cryptoslate استفاده کنیم تا بتوانیم در مورد بهترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی صحبت کنیم.

اگر دسته «AI & Big Data» که در پورتال تحقیقاتی CoinMarketCap یافت می‌شود را باز کنید، پروژه‌های رمزنگاری مرتبط با هوش مصنوعی را بر اساس ارزش بازار آنها رتبه‌بندی کرده است. در مجموع، تمام این ارزهای دیجیتال دارای ارزش بازاری معادل 4.35 میلیارد دلار هستند. از لحاظ ارزش توکن هوش مصنوعی The Graph که در رتبه ۴۱ قرار دارد، با ارزش‌ترین کوین هوش مصنوعی است. توکن GRT به تنهایی 20 درصد از کل ارزش توکن‌های هوش مصنوعی CoinMarketCap را در اختیار دارد.

هوش مصنوعی
پروژه‌های رمزنگاری مرتبط با هوش مصنوعی

اما در Cryptoslate، که یک پلتفرم خبری و داده آنچین است، اطلاعات متفاوتی وجود دارد.

اول، دارایی‌های کریپتو Render Token، Injective و Oasis Network از رتبه‌بندی حذف می‌شوند که مجموعاً ۲.۳۴ میلیارد دلار سرمایه دارند. اما نمودار (GRT) در این پلتفرم هم همچنان جایگاه برتر در بین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی را دارد. پروژه‌های جدیدی که در Coinmarketcap وجود ندارد، مانند Alethea Liquid Intelligence، Numerarie، dKargo، Covalent و Phala Network از جایگاه ششم به بعد در لیست ظاهر می‌شوند.

در هر صورت، این داده‌ها نشان می‌دهند که چگونه FOMO در ابتدای سال روی توکن‌های متعلق به دنیای هوش مصنوعی، برای نجات آن‌ها از یک وضعیت نسبتاً وخیم، کار چندانی انجام نداده است. شاید به زبان ساده این کوین‌‌ها در حال حاضر شت‌کوین حساب می‌شوند.

Cryptoslate
Cryptoslate

کمک هوش مصنوعی به تجزیه و تحلیل پروژه‌های کریپتو

با توجه به اینکه پروژه‌های کریپتو در بخش هوش مصنوعی ناامیدکننده عملکرد کردند، لازم است بحث را به بخش دیگری انتقال دهیم. آنچه ارزش تمرکز روی آن را دارد خود توکن‌های هوش مصنوعی نیست، بلکه پتانسیل ذاتی این فناوری است که می‌تواند در تحقیق و تجزیه و تحلیل دارایی‌های کریپتو بسیار مفید باشد.

در واقع، یک ربات‌چت ساده مانند ChatGPT می‌تواند در موارد مختلف، به ویژه در خلاصه‌سازی اطلاعات و تحلیل بنیادی مفید باشد. هر فردی می‌تواند از نرم‌افزار هوش مصنوعی بخواهد که ویژگی‌های اصلی یک ارز دیجیتال را خلاصه کند و ویژگی‌های اصلی وایت‌پیپرها، پست‌های وبلاگ و ورودی‌های ویکی را نمایش دهد.

همچنین می‌توان از این چت‌بات متعلق به OpenAI درخواست کرد که جالب‌ترین داده‌های یک پروژه رمزنگاری را از نظر پتانسیل آن در بلندمدت، تناسب محصول در بازار و مزایای آن نسبت به سایر رقبا فهرست کند. جنبه دیگری که نباید دست کم گرفت، مطالعه توکنومیک است که ChatGPT می‌تواند برای ما انجام دهد و در وقت ما صرفه جویی زیادی کند.

تجزیه و تحلیل توکنومیک یک ارز دیجیتال خاص به ما بینشی در مورد نحوه سازماندهی پروژه در سمت حاکمیت می‌دهد، که در بخش Web3 بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که یک اجماع غیرمتمرکز بین سهامداران حاصل شده است.

به طور کلی، استفاده از هوش مصنوعی برای مطالعه یک توکن خاص، به جای انتخاب خرید رمز ارزی که هوش مصنوعی را در  خود ادغام می‌کند، مزایای بیشتری دارد.

داستان هوش مصنوعی در زمینه ارزهای دیجیتال

داستان هوش مصنوعی از ابتدای سال به طور مخرب در دنیای ارزهای دیجیتال گسترش یافته است. به ویژه از زمانی که ChatGPT، برای اولین بار در بازار عرضه شد، بحث‌ همه محافل Web3 بوده است و در اواخر سال 2022 و اوایل سال 2023 علاقه به آن افزایش یافت.

فناوری‌ هوش مصنوعی بدون شک یک انقلاب است و در سال‌های آینده بخشی از جامعه خواهند بود، اما این اشتباه است که فقط در مورد شایستگی‌های آن صحبت کنیم و نه معایب. علاوه بر این، نمی‌توانیم فرض کنیم که نرم‌افزار هوش مصنوعی یک شبه چشم‌انداز ارزهای دیجیتال را تغییر می‌دهد.

واقعیت این است که هوش مصنوعی با ادغام نبوغ انسانی می‌تواند به حل برخی مشکلات کمک کند و تجربه کاربری پروژه‌های آینده در بلاک چین را بهتر کنند. برعکس، اگر مردم بر این باورند که توکن‌هایی که شامل کلمات هوش مصنوعی می‌شوند، به ارزهای دیجیتال برتر بعدی تبدیل می‌شوند، سخت در اشتباهند.

متأسفانه، بسیاری از این رمز ارزها به آن دچار می‌شوند و در نهایت توسط روند نزولی بازار و نداشتن موارد استفاده که فاقد هر گونه ارزش ذاتی هستند، از بین خواهند رفت. دقیقاً همین وضعیت در اواخر سال‌های 2021 و 2022 با ظهور متاورس اتفاق افتاد که در ماه‌های اولیه بسیار مورد تحسین قرار گرفت و سپس به فراموشی سپرده شد.

قبل از اینکه توسط رسانه‌ها فریب بخورید، لازم است که ایده خود را در مورد یک مفهوم خاص بدست آورید و واقعیت‌ها را بیشتر از سخنان دیگران ارزیابی کنید.

نظر شما چیست؟ آیا خرید ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی ارزشمند است؟ شما می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذرید.

نوید رضایی
نوید رضایی