هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در حال تغییر آیفون و اپل واچ !!!

سرفصل‌های مقاله

برخلاف سایر شرکت‌هایی که تلاش می‌کنند تغییرات قابل توجهی با هوش مصنوعی داشته باشند، اپل از این فناوری نوظهور برای بهبود عملکردهای اساسی در گجت‌های جدید خود استفاده می‌کند.

شرکت اپل با معرفی محصولات جدید خود و بدون استفاده از کلمات “هوش مصنوعی”، خط جدیدی از آیفون‌ها و ساعت را به نمایش گذاشت که شامل طراحی‌های نیمه هادی بهبود یافته‌ای بود که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی را تقویت می‌کرد. این ویژگی‌ها تا حد زیادی عملکردهای اساسی مانند تماس گرفتن یا گرفتن تصاویر بهتر را بهبود می‌بخشد.

استفاده اپل از هوش مصنوعی

اپل
استفاده اپل از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در کنفرانس توسعه دهندگان ماه ژوئن Apple نیز مطرح نشد، اما برای ماه‌ها بی سر و صدا محصولات نرم افزاری اصلی اپل را در پشت صحنه تغییر شکل داده است.

در مقابل، مایکروسافت و گوگل آلفابت اهداف بلندپروازانه‌ای را برای سطح تحول با استفاده از هوش مصنوعی خود تعیین کردند. در حالی که رهبران صنعت در مورد خطرات احتمالی توسعه کنترل نشده ابزارهای جدید مانند هوش مصنوعی مولد هشدار داده‌اند.

اپل ساعت‌های سری 9 را با تراشه جدیدی ساخته است که شامل قابلیت‌های بهبود یافته خرد کردن داده‌ها می‌شود، به ویژه افزودن یک موتور عصبی چهار هسته‌ای که می‌تواند وظایف یادگیری ماشین را تا دو برابر سریع‌تر پردازش کند. موتور عصبی همان چیزی است که اپل آن را بلوک‌های سازنده تراشه‌های خود می‌نامد که عملکردهای هوش مصنوعی را سریع‌تر می‌کنند.

اجزای هوش مصنوعی تراشه ساعت، سیری، دستیار صوتی اپل را 25 درصد دقیق‌تر می‌کند.

تراشه یادگیری ماشین اپل را قادر ساخت تا راه جدیدی را برای تعامل با دستگاه راه‌اندازی کند: افراد می‌توانند با فشردن انگشت، ساعت خود را برای انجام کارهایی مانند پاسخ دادن یا پایان دادن به تماس‌های تلفنی، توقف موقت موسیقی، یا راه‌اندازی، اطلاعات دیگر مانند آب و هوا فعال کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در محصولات جدید

ایده این است که به مردم راهی برای کنترل اپل واچ در زمانی که مشغول نگه داشتن یک فنجان قهوه یا راه رفتن هستند، ارائه شود. این ویژگی با استفاده از تراشه جدید و یادگیری ماشینی برای تشخیص حرکات ظریف و تغییرات در جریان خون زمانی که کاربران انگشتان خود را به هم می‌زنند، کار می‌کند.

Apple همچنین ضبط تصاویر بهبود یافته را برای سری گوشی‌های خود به نمایش گذاشته است. این شرکت مدت‌هاست که یک «حالت پرتره» ارائه کرده است که می‌تواند پس‌زمینه‌ها را با استفاده از قدرت محاسباتی برای شبیه‌سازی یک لنز دوربین بزرگ محو کند. اما کاربران باید به یاد داشته باشند که این ویژگی را روشن کنند. اکنون، دوربین به‌طور خودکار تشخیص می‌دهد که فردی در کادر است و داده‌های مورد نیاز برای محو کردن پس‌زمینه را بعداً جمع‌آوری می‌کند.

اپل تنها سازنده گوشی‌های هوشمند نیست که هوش مصنوعی را به سخت افزار خود اضافه کرده است. برای مثال، تلفن‌های پیکسل گوگل به کاربران اجازه می‌دهند افراد یا اشیاء ناخواسته را از تصاویر پاک کنند.

حالا باید دید که ورود بیشتر هوش مصنوعی تا چه اندازه در بهبود کیفیت محصولات اپل نقش داشته است. شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی