هوش مصنوعی

۳ نگرانی بزرگ دنیا از دیدگاه هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

بر اساس یک مطالعه جدید که از دیدگاه هوش مصنوعی (AI) هدایت می‌شود، آب و هوا، توسعه و صلح به عنوان بزرگترین مناطق نگرانی جهانی شناخته شده‌اند.

یوآخیم هریس، رئیس تیم دیجیتال و تبلیغات در دپارتمان سازمان ملل گفت: «مهم است که ما مسائل مورد توجه کشورهای عضو را نه تنها در سطح جهانی، بلکه در سطح منطقه، با توجه به تفاوت‌ها در اولویت و تأکید درک کنیم. دیدگاه هوش مصنوعی هم یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به ما کمک کند.

داده‌های تیم او تمام سخنرانی‌های 178 رهبر و وزیر جهان را که در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر سپتامبر انجام شده بود، مشخص کرد.

با گرفتن نتایج، تیم او با تجزیه و تحلیل جهانی شروع کرد و سپس در مناطق جغرافیایی حرکت کرد. از از دیدگاه هوش مصنوعی در مناطق مختلف جهان بحث مشکلات با هم متفاوت است.

دیدگاه هوش مصنوعی به مشکلات دنیا از دید مناطق مختلف جهان

آفریقا

در میان رهبران جهان آفریقا، بزرگترین مشکلات آب و هوا، توسعه، و امنیت بودند. اما، طبق یافته‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی، خود قاره آفریقا، بیشترین موضوع ذکر شده بود.

آسیا و اقیانوسیه

همکاری و چندجانبه‌گرایی موضوعات مشترک بین کشورهای عضو از آسیا و اقیانوسیه و در همه مناطق بود که نشان دهنده تعهد مشترک برای همکاری در چالش‌های جهانی است. فراخوان‌هایی برای اصلاحات نیز شنیده شد که تمایل به ادامه تلاش‌ها برای بهبود اثربخشی نهادهای بین‌المللی را برجسته کرد.

آمریکای لاتین و دریای کارائیب

تغییرات آب و هوا مهمترین موضوعی بود که کشورهای عضو از آمریکای لاتین و کارائیب به آن اشاره کردند و مسائل مربوط به توسعه و صلح نیز در بیانیه‌های آنها برجسته است.

اروپای شرقی

در حالی که در سطح جهانی، آب و هوا اصلی‌ترین موضوعی بود که اغلب به آن اشاره شد، جنگ در اوکراین بیشترین موضوع مورد اشاره کشورهای عضو اروپای شرقی بود، در حالی که قره باغ نیز بازتابی از تحولات در آن منطقه بود.

اروپای غربی

رهبران جهان از اروپای غربی و سایر کشورهای عضو عمدتاً بر نگرانی‌های اقلیمی و صلح تمرکز کردند. حقوق بشر، هوش مصنوعی و جنگ در اوکراین نیز برجسته بودند.

نظر شما در مورد دیدگاه هوش مصنوعی درباره مشکلات جهانی چیست؟ آیا این دیدگاه درست است یا بیشتر هم نظر اخبار ارائه شده توسط رسانه‌ها است؟ شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و سرویس متن به عکس لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی