ابزارهای هوش مصنوعی

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی در CES2024

سرفصل‌های مقاله

از پیشرفت‌های هوش مصنوعی (AI) در رباتیک گرفته تا یافتن راه‌حلی برای مشکلات روزمره، CES2024 میزبان مجموعه‌ای از اعلامیه‌های جذاب بود.

نمایشگاه سالانه لوازم الکترونیکی مصرفی (CES) به عنوان یک نمایشگاه فناوری مشهور است و رویداد امسال بدون انکار به قلمرو هوش مصنوعی تعلق داشت. از پیشرفت‌های هوش مصنوعی در رباتیک گرفته تا یافتن راه‌حلی برای مشکلات روزمره، CES2024 میزبان مجموعه‌ای از ایده‌های جذاب بود.

ما فهرستی از محصولات استفاده شده با هوش مصنوعی را تهیه کرده‌ایم که بر اساس عواملی مانند مفید بودن، منحصر به فرد بودن و برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی تمایز خود را به دست آورده‌اند.

گجت‌های برتر هوش مصنوعی در CES2024

گجت‌های
گجت‌های برتر هوش مصنوعی در CES2024

Ballie با پروژکتور: همراه تعاملی سامسونگ Ballie سامسونگ این بار مجهز به پروژکتور، بازگشت. برای کسانی که اطلاع ندارند باید گفت، Ballie یک مرکز خانه هوشمند است که می‌تواند از شما سفارش بگیرد و با بقیه خانه هوشمند شما همگام شود. علاوه بر ارسال دستورات به ابزارهای متصل شما، این دستگاه می‌تواند در حالی که بیرون از خانه هستید، پخش مستقیمی از خانه شما ارائه دهد، Ballie تصاویر را روی سقف، کف یا دیوارها پخش می‌کند در حالی که به طور مستقل کاربران را دنبال می‌کند.

Rabbit R1 :که به عنوان آیفون هوش مصنوعی معروف است، دستگاهی به اندازه کف دست را معرفی می‌کند که به طور یکپارچه در دست شما قرار می‌گیرد. فراتر از طراحی جمع و جور، R1 به عنوان یک دستیار شخصی هوش مصنوعی اختصاصی عمل می‌کند که قادر به پاسخگویی به سوالات، راه‌اندازی اپلیکیشن‌هایی مانند Spotify و حتی سفارش تاکسی است. Rabbit R1 یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه برای راه‌حل‌های عجیب‌تر هوش مصنوعی، ثابت می‌کند که نوآوری نیازی به قیمت بالا ندارد.

قلاده سگ هوشمند Minitailz : این قلاده هوش مصنوعی را به دنیای سگ‌ها می‌آورد و به عنوان برنده جایزه نوآوری CES2024 شناخته می‌شود. این ردیاب تناسب اندام برای سگ ها از GPS برای تشخیص مکان آنها استفاده می کند و اطمینان می دهد که آنها هرگز گمراه نمی شوند. قلاده سگ هوشمند Minitailz با ارائه آمارهای سلامتی مانند ضربان قلب و تنفس، نشان می‌دهد که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند درک و مراقبت ما از همراهان چهار پا را افزایش دهد.

Motion Pillow: فناوری خواب تقویت‌شده با هوش مصنوعی بالش حرکتی، رویای علاقه‌مندان به خواب است که با کمی مهارت هوش مصنوعی با مشکلات خروپف مقابله می‌کند. این بالش خلاقانه از یک سیستم حرکتی هوش مصنوعی برای تشخیص الگوهای خروپف استفاده می‌کند. پس از شناسایی، بالش به آرامی باد می‌کند، سر کاربر را بلند می‌کند و راه‌های هوایی را باز می‌کند تا خروپف کاهش یابد. Motion Pillow با یک برنامه همراه که اطلاعات خواب و عملکرد کیسه هوا را ردیابی می‌کند، استراحت شبانه را به تجربه‌ای علمی تبدیل می‌کند.

آینه هوشمند BMind: انعکاس احساسات با هوش مصنوعی آینه هوشمند BMind باراکودا، برنده جایزه نوآوری CES2024، هوش مصنوعی مولد و پردازش زبان طبیعی را برای ایجاد یک دستگاه خانگی آگاه از احساسات ادغام می‌کند. آینه هوشمند با تعیین خلق و خوی کاربر از طریق حالات صورت، حرکات و صداها، با ارائه جملات تاکیدی، تصویری و حتی مدیتیشن‌های هدایت شده، خود را برای بهبود خلق و خوی تطبیق می‌دهد. همگرایی هوش مصنوعی و سلامتی، آینه هوشمند BMind یک جهش قابل توجه در فناوری خانه هوشمند است.

Capella: مترجم گریه نوزاد با هوش مصنوعی برنامه Capella با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، نیازهای نوزاد را با تبدیل گریه‌های نوزاد به اطلاعات مفید رمزگشایی می‌کند. Capella به عنوان یک کمک ارزشمند برای والدین، پتانسیل هوش مصنوعی را در مقابله با چالش‌های دنیای واقعی نشان می‌دهد.

Swarovski Optic AX Visio: تماشای پرنده‌ها با هوش مصنوعی Swarovski Optic AX Visio، مجهز به دوربین 13 مگاپیکسلی و هوش مصنوعی، بیش از ۹هزار گونه پرنده را با اشاره به آنها شناسایی می‌کند. ادغام جدیدی از هوش مصنوعی در دوربین دوچشمی، این دستگاه تجربه تماشای پرندگان را افزایش می‌دهد.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی