ابزار هوش مصنوعی

۷ ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام در سال ۲۰۲۳

سرفصل‌های مقاله

هوش مصنوعی به عنوان یک تغییردهنده بازی در حوزه بازاریابی رسانه‌های اجتماعی ظاهر شده است و راه‌حل‌های نوآورانه‌ای را ارائه می‌دهد که کاربران را قادر می‌سازد تا استراتژی‌های اینستاگرام را بهینه کنند و نتایج تاثیرگذارتری به ارمغان بیاورند. اما کدام ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام کارآمدتر است؟

از تولید محتوا تا تجزیه‌و‌تحلیل مخاطب، ابزارهای هوش مصنوعی برای اینستاگرام نحوه رویکرد بازاریابی این شبکه اجتماعی را متحول کرده است و به کاربران کمک می‌کند در زمان صرفه‌جویی کنند، کارایی را افزایش داده و به نتایج بهتری دست یابند.

در این مقاله می‌خواهیم 7 ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام را که بسیار کارامد هستند به شما معرفی کنیم.

۷ ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام

ابزار هوش مصنوعی
ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام

ابزار Upleap برای اینستاگرام

Upleap یک پلتفرم آنلاین است که خدمات مدیریت رسانه‌های اجتماعی اینستاگرام از جمله استراتژی‌های رشد و تعامل اینستاگرام را برای کاربران فراهم می‌کند. این ابزار هوش مصنوعی، ویژگی‌ها و ابزارهای مفیدی را برای کمک به افراد و شرکت‌ها در زمینه بهبود حضورشان در اینستاگرام و دستیابی به فالوئرهای بیشتر به آن‌ها ارائه می‌دهد.

راه‌حل Upleap برای رشد هدفمند فالوئر، یکی از مزایای این ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام است. Upleap به مشتریان کمک می‌کند تا با کاربران مرتبط اینستاگرام که به احتمال زیاد به مطالب آن‌ها علاقمند هستند، از طریق مطالعه دقیق ترجیحات کاربر ارتباط برقرار کنند. این استراتژی متمرکز به دنبال جذب آن دسته از فالوئرهای واقعی است که تمایل بیشتری به درگیر شدن با پست‌های شما دارند.

با استفاده از استراتژی‌های تعامل مانند لایک و کامنت، Upleap به کاربران این امکان را می‌دهد تا نرخ درگیری (Engagement) و میزان بازدید از پروفایل اینستاگرام را افزایش دهند. این ویژگی ممکن است منجر به احتمالات بالاتر برای دستیابی به مخاطب هدف و همچنین افزایش قرار گرفتن در معرض و رشد ارگانیک شود.

Upleap یک داشبورد تجزیه‌وتحلیل فراهم می‌کند که کاربران را قادر می‌سازد تا علاوه بر این ابزارهای رشد و تعامل، به اطلاعات جامع در مورد عملکرد اینستاگرام خود نیز دسترسی داشته باشند. کاربران برای ارزیابی موفقیت تاکتیک‌های خود و تصمیم‌گیری درباره نحوه بهینه‌سازی اضافی، به اطلاعاتی در مورد رشد فالوئر و نیز نرخ تعامل می‌کنند.

هزینه ماهانه معمولی این سرویس 69 دلار است. Pro ماهانه ۱۱۹ دلار هزینه دارد، در حالی که Premium ۲۳۹ دلار هزینه دارد. قبل از انتخاب یکی از بسته‌ها، افراد می‌توانند برای یک دوره آزمایشی رایگان که 10 روز طول می‌کشد ثبت نام کنند.

سرویس Otter.ai

Otter.ai یک سرویس رونویسی مبتنی بر هوش مصنوعی است که طیف وسیعی از ابزارها را فراهم می‌کند که می‌تواند برای کاربران اینستاگرام که به دنبال ارتقای استراتژی های ایجاد محتوا و تعامل خود هستند، مفید باشد. 

یکی از ابزارهای قابل توجه ارائه شده توسط این ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام، سرویس رونویسی آن است. کاربران می‌توانند فایل‌های صوتی یا تصویری را آپلود کنند و فناوری Otter.ai به طور خودکار محتوای گفتاری آن را به متن تبدیل کرده و آن را می‌نویسد. 

این قابلیت رونویسی می‌تواند برای کاربران اینستاگرام که محتوای ویدیویی ایجاد می‌کنند یا مصاحبه انجام می‌دهند و می‌خواهند در کنار پست‌های خود شرح یا خلاصه نوشتاری ارائه دهند، ارزشمند باشد. همچنین دسترسی را بهبود می‌بخشد، به کاربران اجازه می‌دهد تا به مخاطبان بیشتری دست یابند، و تجربه کلی کاربر را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر رونویسی، فناوری تشخیص صدای Otter.ai به کاربران امکان می‌دهد در فایل‌های صوتی و تصویری خود جستجو کنند. این امکان می‌تواند به ویژه برای کاربران اینستاگرام که محتوای طولانی مانند پادکست یا ویدیوهای IGTV تولید می‌کنند مفید باشد. 

با جستجوی کلمات کلیدی یا عبارات خاص، کاربران می‌توانند به سرعت بخش‌های مربوطه را در محتوای خود پیدا کنند و به این ترتیب استفاده مجدد یا اشتراک‌گذاری بخش‌های خاص در پروفایل اینستاگرام‌شان آسان‌تر می‌شود.

علاوه بر این، Otter.ai کار تیمی و تولید محتوا را در بین کاربران اینستاگرام تسهیل می‌کند. این پلتفرم به چندین کاربر اجازه می‌دهد تا در رونویسی‌ها همکاری کرده و آن‌ها را با اعضای تیم به اشتراک بگذارند. این ویژگی برای مدیران رسانه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرها و سازندگان محتوا که در قالب تیم کار می‌کنند مفید است.

Cortex ابزار برنامه ریزی اینستاگرام

Cortex یک ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام است که به کاربران در زمینه بهینه‌سازی تولید محتوا، زمان‌بندی ارسال پست و رویه‌های ردیابی عملکرد کمک می‌کند.

قابلیت مدیریت و تولیدمحتوا با هوش مصنوعی در Cortex یکی از ویژگی های برجسته آن است. کاربران می‌توانند با استفاده از رابط کاربر پسند این ابزار هوش مصنوعی، پست‌های اینستاگرام خود را به طور موثر برنامه‌ریزی و تنظیم کنند. 

کاربران ممکن است عکس‌ها، ویدیوها و توضیحات را ارسال کنند و Cortex به آن‌ها این امکان را می‌دهد که پیش‌نمایشی از نحوه ظاهر آیتم در فید اینستاگرام خود قبل از انتشار آن را دریافت کنند. علاوه بر این، Cortex یک ابزار زمان‌بندی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند پست‌های اینستاگرام خود را سازمان‌دهی و زمان‌بندی کنند. کاربران می‌توانند با برنامه‌ریزی پست‌ها، اطمینان حاصل کنند که اطلاعات آن‌ها در بهترین زمان به مخاطبان مورد نظرشان می‌رسد، که این امر باعث افزایش نمایش و تعامل می‌شود.

علاوه بر این، این ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام یک ابزار بهینه‌سازی هشتگ در دسترس قرار می‌دهد که به کاربران در یافتن هشتگ‌های مرتبط و محبوب مرتبط با محتوای خود کمک می‌کند.

Cortex همچنین دارای امکانات قدرتمند برای تجزیه‌وتحلیل و ردیابی عملکرد هم هست. داده‌های حساب اینستاگرام کاربر مانند رشد فالوئر، نرخ تعامل و عملکرد پست با جزئیات در اختیار کاربر قرار می‌گیرد و کاربران می‌توانند الگوها را شناسایی کنند، درک بهتری از مخاطبان خود داشته باشند و تصمیمات قابل دفاعی برای بهینه‌سازی تاکتیک‌های اینستاگرام خود برای افزایش تعامل و رشد با این روش مبتنی بر داده اتخاذ کنند.

بهبود بازدید اینستا با RiteTag

RiteTag پلتفرمی است که به کاربران اینستاگرامی که به دنبال بهینه‌سازی استراتژی‌های هشتگ خود و بهبود آمار دیده شدن پست‌های خود هستند کمک می‌کند.

 امکان «پیشنهاد» (Suggestion) یکی از ابزارهای کلیدی ارائه شده توسط این ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام است. این پلتفرم با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، هشتگ‌های مرتبط و پرطرفدار را بر اساس ورودی کاربر تولید می‌کند.

 این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا هشتگ‌های محبوب و موثر مرتبط با محتوای خود را کشف کرده و شانس دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر و بهبود تعامل را افزایش دهند. با استفاده از هشتگ‌های مناسب، کاربران می توانند قابلیت کشف پست‌های خود را افزایش داده و توجه بیشتری را به پروفایل اینستاگرام خود جلب کنند.

RiteTag علاوه بر پیشنهادات هشتگ، امکان تجزیه‌وتحلیل هشتگ را نیز فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند به داده‌های مربوط به عملکرد هشتگ، از جمله تعداد پست‌هایی که از یک هشتگ خاص استفاده شده و سطوح تعامل آن، دسترسی داشته باشند.

این پلتفرم همچنین یک ویژگی ردیابی هشتگ دارد که به کاربران اجازه می‌دهد به عملکرد هشتگ‌های خاص را در طول زمان نظارت کنند. کاربران می‌توانند محبوبیت و تعامل هشتگ‌های مرتبط با حوزه یا صنعت خود را ردیابی کنند، به بینش‌های ارزشمندی در مورد موضوعات پرطرفدار دست یابند و از رقبا جلوتر بمانند.

استفاده از این ابزار برای اشخاص حقیقی رایگان است.

ابزار TubeBuddy برای رشد اینستاگرام

TubeBuddy یک ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام است که از هوش مصنوعی برای ارائه ویژگی‌ها و ابزارهای پیشرفته به سازندگان محتوا برای به حداکثر رساندن عملکرد ویدیوی خود استفاده می‌کند.

 یکی از ویژگی‌های برجسته هوش مصنوعی TubeBuddy، ابزار پیچیده تحقیق کلمات کلیدی آن است. این ابزار حجم وسیعی از داده‌ها را آنالیز می‌کند تا بینش ارزشمندی را در مورد محبوبیت و رقابت کلمات کلیدی مرتبط با محتوای آن‌ها به سازندگان ارائه دهد. این پلتفرم به کاربران کمک می‌کند تا موثرترین کلمات کلیدی را برای بهینه‌سازی عناوین، توضیحات و برچسب‌های ویدیوی خود شناسایی کنند و در نهایت قابلیت کشف آن‌ها را افزایش داده و احتمال نمایش آن‌ها در نتایج جستجوی مرتبط را افزایش می‌دهد.

این ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام همچنین داده‌های جامعی در مورد بازدیدهای ویدیو، معیارهای تعامل، جمعیت‌شناسی مخاطب و موارد دیگر ارائه می‌دهد. این تجزیه‌و‌تحلیل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به کاربران کمک می‌کند تا روندهای معنادار را کشف کنند، درک عمیق‌تری از مخاطبان خود به‌دست آورند و تصمیمات مبتنی بر داده را برای بهینه‌سازی استراتژی محتوای خود و به حداکثر رساندن دسترسی و تعامل خود اتخاذ کنند.

قیمت بسته Pro این ابزار از ماهی 6 دلار آغاز می‌شود و قیمت بسته کامل آن، ماهی 27 دلار برای شرکت‌ها آب خواهد خورد.

دستیار QuillBot برای اینستاگرام

QuillBot یک ابزار دستیار نوشتن آنلاین مبتنی بر هوش مصنوعی است که طیف وسیعی از ویژگی‌ها را برای کمک به کاربران در بهبود مهارت‌های نوشتاری و افزایش کیفیت محتوای خود فراهم می‌کند. ویژگی‌های آن می‌تواند برای کاربران هنگام ایجاد کپشن، توضیحات و سایر محتوای نوشتاری برای اینستاگرام مفید باشد.

یکی از ویژگی‌های کلیدی QuillBot ابزار «بازنویسی» (Paraphrasing) مجهز به هوش مصنوعی آن است. این ابزار از الگوریتم‌های پیشرفته برای بازنویسی و بازسازی جملات با حفظ معنای اصلی خود استفاده می‌کند. 

برای کاربران اینستاگرام، این ویژگی هنگام ایجاد کپشن‌های جذاب و مختصر مفید است. با استفاده از ابزار نقل قول QuillBot، کاربران می‌توانند خوانایی زیرنویس‌های خود را افزایش داده و اطمینان حاصل کنند که پیام مورد نظر خود را به طور موثر منتقل می‌کنند.

این ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام، همچنین یک ویژگی دستور زبان و بررسی املا را نیز در خود دارد که به کاربران کمک می‌کند تا خطاهای نوشتاری خود را شناسایی و تصحیح کنند. با استفاده از این ابزار، کاربران اینستاگرام می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کپشن‌ها و توضیحات آن‌ها عاری از اشتباهات گرامری است.

نسخه پایه این ابزار رایگان است و هزینه اشتراک نسخه حرفه‌ای آن از 8.5 دلار در ماه آغاز می‌شود.

مدیریت محتوای اینستاگرام با Content Studio

Content Studio از هوش مصنوعی برای ارائه ابزارهای مختلف به کاربران اینستاگرام استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند محتوای خود را مدیریت کنند، استراتژی رسانه‌های اجتماعی خود را بهبود بخشند و تعامل با مخاطبان خود را با کمک ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی افزایش دهند.

کاربران می‌توانند پست‌های اینستاگرام خود را با استفاده از ابزار برنامه‌ریزی و زمان‌بندی محتوای پلتفرم برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنند. افراد همچنین می‌توانند بهترین زمان‌های ارسال را شناسایی، زمان‌های اوج تعامل را کشف و یک برنامه منظم ارسال پست را با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی حفظ کنند، که باعث افزایش تعامل و قرار گرفتن در معرض توجه مخاطب می‌شود.

یکی دیگر از جنبه‌های مفید این ابزار هوش مصنوعی برای اینستاگرام، ابزار کشف محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی آن است. هنگام استفاده از این سرویس، کاربران می‌توانند با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای ارزیابی حجم عظیمی از داده‌ها و روندها، اطلاعات مرتبط و جالبی را برای انتشار در پروفایل اینستاگرام خود شناسایی کنند.

این پلتفرم همچنین دارای یک داشبورد تجزیه‌وتحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی است که اطلاعات عمیقی در مورد عملکرد اینستاگرام کاربران ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، Content Studio شامل ابزاری است که از هوش مصنوعی برای جمع‌آوری پیام‌های اینستاگرام و نظرات کاربران در یک رابط کاربرپسند استفاده می‌کند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی به سازمان‌دهی و اولویت‌بندی پیام کمک، ارتباطات موثر را تضمین می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند بلافاصله به نظرات و پیام‌های مستقیم پاسخ دهند.

این پلتفرم یک نسخه آزمایشی 14 روزه رایگان دارد. علاوه بر این، کارآفرینان می‌توانند دموی این سرویس را رزرو کنند. بسته Starter، 25 دلار قیمت دارد، در حالی که بسته حرفه‌ای 49 دلار در ماه است.

نوید رضایی
نوید رضایی