بایدو

هوش مصنوعی بایدو ChatGPT را شکست می‌دهد!!!

سرفصل‌های مقاله

کمپانی Baidu، ارائه‌دهنده پیشرو موتور جستجوی چین، گفت است که آخرین نسخه هوش مصنوعی این شرکت در چندین معیار کلیدی، از محصول بسیار محبوب OpenAI یعنی ChatGPT بهتر عمل می‌کند. اما واقعا هوش مصنوعی بایدو بهتر از رقیب معروف خود است؟

بایدو در بیانیه‌ای خود گفت که Ernie 3.5، آخرین نسخه از مدل هوش مصنوعی Ernie، از ChatGPT در امتیازات توانایی کلی پیشی گرفته و از «GPT-4» در چندین قابلیت بهتر عمل کرده است. این شرکت مستقر در پکن به آزمایشی اشاره کرد که روزنامه دولتی China Science Daily با استفاده از مجموعه داده‌هایی از جمله AGIEval و C-Eval، دو معیار مورد استفاده برای ارزیابی عملکرد مدل‌های هوش مصنوعی، انجام داده است.

آیا هوش مصنوعی بایدو بهتر از ChatGPT است؟

هوش مصنوعی بایدو
آیا هوش مصنوعی بایدو بهتر از ChatGPT است؟

بایدو اولین شرکت بزرگ فناوری چینی بود که در ماه مارس با رونمایی از هوش مصنوعی Ernie Bot، یک محصول برای رقابت با ChatGPT معرفی کرد. Ernie Bot که بر اساس مدل قدیمی‌تر بایدو Ernie 3.0 AI ساخته شده است، در سه ماه گذشته به صورت تست و فقط از طریق دعوت‌نامه قابل دسترسی بود.

البته دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری چین، از جمله گروه علی‌بابا و هولدینگ تنسنت، همه از آن زمان مدل‌های هوش مصنوعی مربوطه خود را معرفی کرده‌اند.

بایدو می‌گوید که مدل جدید آن با آموزش و عملکرد بهتری ارائه می‌شود. همچنین Ernie از پلاگین‌های خارجی پشتیبانی می‌کند. پلاگین‌ها برنامه‌های اضافی هستند که به هوش مصنوعی بایدو اجازه می‌دهند روی سناریوهای خاص‌تری مانند خلاصه کردن متن طولانی و ایجاد پاسخ‌های دقیق‌تر کار کند.

نظر شما چیست؟ آیا هوش مصنوعی بایدو می‌تواند در آینده حرف اول را میان موتورهای هوش مصنوعی مولد بزند؟ شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی با ChatGPT صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی