چت‌بات
شرکت های هوش مصنوعی

گوگل یک چت‌بات هوش مصنوعی مخصوص نسل زد می‌سازد

سرفصل‌های مقاله

گوگل بی‌سر و صدا در حال ساخت یک برنامه چت‌بات هوش مصنوعی برای کاربران نسل زد (Gen Z) است. این اپلیکیشن که «شخصیت‌های حباب (Bubble Characters)» نام دارد، شخصیت‌های کارتونی مانندی را نشان می‌دهد که با کاربران جوان گفتگو می‌کنند و حتی به آنها مشاوره می‌دهند.

این برنامه مخصوص Gen Z یکی از پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با استفاده از مدل‌های زبان بزرگ گوگل در چند ماه گذشته بوده است.

ساخت چت‌بات هوش مصنوعی توسط گوگل

چت‌بات هوش مصنوعی
ساخت چت‌بات هوش مصنوعی توسط گوگل

گوگل در حال کار بر روی یک برنامه چت‌بات موبایل مجهز به هوش مصنوعی برای کاربران نسل زد است که دارای کاراکترهای دیجیتال تعاملی است. با این حال، این شرکت اخیراً این برنامه را در حین سازماندهی مجدد داخلی خود “از اولویت اول” خارج کرده است. به طور معمول، زمانی که یک محصول در گوگل از اولویت خارج می‌شود، کار روی آن متوقف می‌شود.

بر اساس اسناد داخلی مشاهده شده توسط CNBC، این برنامه دارای گزینه انتخاب برای ساخت یک کاراکتر دیجیتال سخنگو است که می‌تواند در مکالمات با کاربران نسل زد تعامل داشته باشد. گوگل از سه ماهه چهارم سال 2021 روی این چت‌بات هوش مصنوعی کار می‌کرد.

در توضیحات گوگل آمده است که این برنامه مکالمات «شبیه به انسان» را تولید می‌کند که بیشتر برای GenZ جالب هستند. این مکالمات توسط مدل‌های زبان بزرگ، که برای درک و تولید متن‌های شبیه به انسان تولید شده، پشتیبانی می‌شوند. در توضیحات این اپلیکیشن آمده است: «این برنامه از یک رمان علمی تخیلی شروع شد و تبدیل به نسل بعدی مکالمه در سطح انسانی می‌شود.

این چت‌بات هوش مصنوعی گوگل که برای نسل زد ساخته شده یکی از پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با استفاده از مدل‌های زبان بزرگ گوگل در چند ماه گذشته بود. در سازمان Assistant که روی برنامه‌های دستیار مجازی برای پلتفرم‌های مختلف کار می‌کند، مدیران گوگل بارد را در میان سازمان‌دهی مجدد داخلی اولویت‌‌ اول قرار دادند. بر اساس مکاتبات، از برخی از اعضای تیم Bubble Characters خواسته شد تا قبل از راه‌اندازی این برنامه نسل زدی برای کار بر روی Bard، کار خود را متوقف کنند.

در همین حال، برخی از برترین محققان هوش مصنوعی شرکت گوگل را ترک کردند تا شرکت‌های هوش مصنوعی خود را راه‌اندازی کنند. یک نمونه موفق اینکار Character.AI بود. یک شرکت که چت‌بات هوش مصنوعی خود را زیر نظر نوام شازیر و دانیل دی فریتاس، محققین سابق گوگل راه انداخت. در ماه فوریه 150 میلیون دلار سرمایه برای این شرکت جمع آوری شد.

نظر شما در مورد چت‌بات هوش مصنوعی گوگل چیست؟ آیا گوگل بالاخره موفق می‌شود یک هوش مصنوعی مولد موفق تولید کند؟ شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی به موتور‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT و لئوناردو دسترسی پیدا کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی