هرزنامه هوش مصنوعی

چگونه هرزنامه هوش مصنوعی به یک روند تبدیل شده است؟

سرفصل‌های مقاله

کسانی که با اینترنت کار می‌کنند به خوبی از هرزنامه (Spam) آگاه هستند. هرزنامه چیزی است که معمولاً در اینترنت یافت می‌شود. اینترنت فضایی است که در آن محتوای زیاد از نظر کمیت و کیفیت متفاوت است. فناوری طی مدتی پیشرفت قابل توجهی داشته است. ایجاد پیام‌های اسپم با کمک ابزارهای هوش مصنوعی یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها است. می‌تواند حجم زیادی از داده‌ها را تجزیه و تحلیل کند و از آنها سرنخ بگیرد. هرزنامه هوش مصنوعی به اندازه کافی قادر است حتی کاربران هوشیار را فریب دهد.

استفاده گسترده‌ از ابزارهای هوش مصنوعی مانند چت‌بات‌ها برای تولید هرزنامه وجود داشته است. چت‌بات‌ها گفتگو را با کاربر مورد نظر شروع می‌کنند و با استخراج اطلاعات شخصی آنها را فریب می‌دهند. الگوریتم‌های پردازش زبان طبیعی (NLP) روش دیگری برای تولید پیام‌های هرزنامه هوش مصنوعی است.

الگوریتم NLP پیام هرزنامه موفقیت آمیز قبلی را مشاهده می‌کند و برای آن یک پیام جدید ایجاد می‌کند، که بسیار متقاعد کننده‌تر است و به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند کاربر را فریب دهد. به گفته Cyber Ghost، این پیام به اندازه کافی خوب و قدرتمند است تا کاربر را فریب دهد تا روی پیوندهای مخرب کلیک کند یا بدافزار را دانلود کند.

هرزنامه هوش مصنوعی چه تاثیری دارد؟

هرزنامه هوش مصنوعی

پیام‌های هرزنامه تولید شده توسط هوش مصنوعی معمولی نیستند، بلکه متن‌های قوی و پیچیده‌ای هستند که تشخیص آن‌ها سخت است. شما می‌توانید پیام را مطابق با نیازهای مورد نظر خود تنظیم کنید. این پیام به همه ارسال نمی‌شود. شما می‌توانید آنها را برای مخاطبان خاص تنظیم کنید. ابزارهای هوش مصنوعی در تولید پیام‌های اسپم آنقدر قدرتمند و متقاعد کننده هستند که به سختی می‌توانید در مقابل آن مقاومت کنید.

بنابراین، پیام‌های هرزنامه هوش مصنوعی به طور بالقوه می‌توانند کاربران را در معرض خطر کلاهبرداری قرار دهند و در نتیجه حریم خصوصی کاربر را با به خطر انداختن اطلاعات شخصی و آلوده کردن دستگاه به بدافزار تهدید کنند.

تأثیر و آسیب ناشی از پیام‌های هرزنامه تولید شده توسط هوش مصنوعی فراتر از آسیب شخصی است. آنها می‌توانند اعتبار شرکت‌های قانونی شما را تخریب کنند و اطلاعات نادرست را منتشر کنند.

چگونه با پیام‌های اسپم تولید شده توسط هوش مصنوعی مقابله کنیم؟

برخی راه‌ها و روش‌ها می‌توانند به شما در نفی پیام‌های هرزنامه توسط هوش مصنوعی کمک کنند. در اینجا برخی از استراتژی‌هایی که می‌توانید از آنها استفاده کنید، آورده شده:

  • از یادگیری ماشینی استفاده کنید: الگوریتم‌های یادگیری ماشینی به گونه‌ای آموزش می‌بینند که الگوی پیام‌های اسپم را شناسایی کرده و قبل از رسیدن به گیرنده آن‌ها را متوقف می‌کنند. بنابراین، می‌توانید از یادگیری ماشینی برای از بین بردن آن استفاده کنید.
  • آموزش کاربران: روش دیگری که می‌توانید از آن استفاده کنید این است که به کاربران در مورد خطرات پیام‌های هرزنامه هوش مصنوعی و آسیب احتمالی آنها به امنیت و اطلاعات شخصی شما آموزش دهید.
  • تلاش مشترک: هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که از پیام‌های اسپم ایمن است، بنابراین افراد و سازمان‌ها باید برای مبارزه با پیام‌های هرزنامه با یکدیگر همکاری کنند. گزارش چنین پیام‌هایی به مقامات مربوطه باید تشویق شود.

امروزه هرزنامه یک چیز عادی است. ظهور فناوری و هوش مصنوعی برای تولید پیام‌های هرزنامه برجسته است. چگونه هرزنامه هوش مصنوعی به یک روند تبدیل شده است؟ این سوال اصلی بود که در این مقاله به آن پرداختم.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی