هوش مصنوعی زیگپ
یادگیری زبان با هوش مصنوعی

صفر تا صد یادگیری زبان با هوش مصنوعی زیگپ

سرفصل‌های مقاله
چطور با هوش مصنوعی زبان یاد بگیریم؟ این یکی از سوالات رایجی است که خیلی‌ها بعد از رواج استفاده از هوش مصنوعی می‌پرسند. و هوش مصنوعی زیگپ قرار است به این سوال جواب دهد.

بعد از انتشار ChatGPT به عنوان نخستین هوش مصنوعی مولد تجاری، کاربردهای مختلف آن به سرعت مورد توجه مردم قرار گرفت و هوش مصنوعی تبدیل شد به یک مربی/دستیار که همیشه همراه انسان‌هاست.

یکی از بهترین کاربردهای آموزشی هوش مصنوعی مولد، یادگیری زبان انگلیسی با هوش مصنوعی ChatGPT بود. با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان به صورت رایگان زبان یاد گرفت و قابلیت‌های زبان انگلیسی را توسعه داد.

بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان را می‌توان همان ChatGPT دانست که در ایران از طریق اپلیکیشن «زیگپ» در دسترس است. شما می‌توانید از طریق لینک زیر به صورت فارسی به آن دسترسی داشته باشید و با آن زبان انگلیسی بیاموزید.

از آن‌جایی که روش یادگیری زبان با هوش مصنوعی مورد سوال خیلی‌هاست، در این مطلب می‌خواهیم صفر تا صد یادگیری زبان با هوش مصنوعی زیگپ را به شما یاد دهیم.

چگونه با هوش مصنوعی زیگپ زبان یاد بگیریم؟

ترجمه با هوش مصنوعیاستفاده از زیگپ برای تمرین مکالمه انگلیسی

آیا می‌خواهید مکالمه‌های کوچک و گفتگوهای روزانه را تمرین کنید، برای یک مصاحبه شغلی آماده شوید یا موضوعات نامحدودی برای مکالمه پیدا کنید؟ زیگپ ابزاری عالی برای تمرین مکالمه برای زمانی است که به کسی برای صحبت کردن دسترسی ندارید. 

از آن برای نوشتن مکالمات در سناریوهای مختلف برای تکرار و یادگیری استفاده کنید، یا در واقع یک مکالمه نوشتاری پشت سر هم با این هوش مصنوعی یادگیری زبان داشته باشید.

 • به عنوان پرامپت می‌توانید از زیگپ بخواهید:

«بیا درباره آینده هوش مصنوعی به انگلیسی حرف بزنیم. سطح زبان انگلیسی من متوسط است و از کلمات رایج و آسان استفاده کن.»

 • از زیگپ بخواهید ایرادات نوشتاری و گرامری شما را هم اصلاح کند.

«اگر در نوشتن جملات انگلیسی ایرادی داشتم، لطفا ایرادات من را اصلاح کن.»

استفاده از هوش مصنوعی زیگپ برای تمرین یک مصاحبه شغلی انگلیسی

فرض کنید قرار است به‌زودی برای یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی خودتان را آماده کنید. استفاده از یک سایت هوش مصنوعی آموزش زبان مانند زیگپ به شما کمک می‌کند که آمادگی خوبی برای یک مصاحبه شغلی انگلیسی کسب کنید و اعتماد به نفس‌تان افزایش پیدا کند.

برای شروع می‌توانید از این پرامپت استفاده کنید:

«لطفا یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی را برای من شبیه‌سازی کن. تصور کن من یک مدیر مارکتینگ هستم، تو هم یک مدیر استخدام که قرار است من را به عنوان مدیر مارکتینگ استخدام کنی. بیا این مصاحبه را تمرین کنیم و اگر در زبان انگلیسی ایرادی داشتم آن را اصلاح کن.»

یادتان باشد! مهم‌ترین راز استفاده از زیگپ برای یادگیری زبان در کیفیت و دقت سوالاتی است که می‌پرسید! سوالات یا درخواست‌های شما باید کاملا مفهوم باشد و تمام جوانب موضوع مورد نظرتان را دربر گیرد.

اگر سطح زبان‌تان متوسط به بالاست، می‌توانید از پرامپت‌های انگلیسی برای یادگیری زبان با هوش مصنوعی زیگپ استفاده کنید:

 • Let’s have a conversation about [topic]
 • Let’s have a conversation about [topic] and correct my mistakes
 • Let’s have a conversation about [topic] and suggest different vocabulary
 • Let’s have a conversation about [topic] and suggest phrasal verbs I can use
 • Let’s conduct a mock job interview where you will be asking me questions as if I were interviewing for a [position]

نکته: اگر به زبان انگلیسی تایپ می‌کنید، نگران غلط‌های دستوری یا تایپی احتمالی خود نباشید، زیگپ آن‌قدر باهوش است که منظور شما را می‌فهمد!

استفاده از هوش مصنوعی زیگپ برای ارتقاء سطح مکالمه انگلیسی

یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود اعتماد به نفس و روانی صحبت کردن و ارائه یک ایده واضح، صحبت کردن با یک شخص واقعی و تبادل افکار است. اما متاسفانه دسترسی به چنین شخصی همیشه میسر نیست، مگر معلم زبان داشته باشید و برای این کار هزینه کنید.

به علاوه این‌که اگر هم چنین شخصی در دسترس باشد، ممکن است خیلی از ما اعتماد به نفس لازم برای مکالمه انگلیسی با او را نداشته باشیم.

یکی از تکنیک‌های موثری که معلمان زبان به دانش‌آموزان خود پیشنهاد می‌کنند، این است که هر روز به مدت 3 دقیقه در مورد موضوعات مختلف به انگلیسی حرف زده و صوت یا تصویر خود را ضبط کنند. سپس، اگر می‌خواهند پیشرفت کنند، می‌توانند به صوت و تصویر خود گوش دهند، آن را دوباره ضبط و سعی کنند توانایی خود را بهبود ببخشند.

برای تمرین صحبت کردن به تنهایی و از طریق روش ضبط کردن، هوش مصنوعی زیگپ می‌تواند به شما مجموعه‌ای از موضوعات مختلف را پیشنهاد کند تا در مورد آن‌ها صحبت کنید.

برای دریافت پیشنهادات مناسب می‌توانید از پرامپت‌های انگلیسی زیر استفاده کنید:

 • Suggest 10 controversial topics to discuss 
 • Write 5 inspiring ideas for conversation
 • Write 10 questions to reflect on 
 • Write 10 ideas for a TED talk
 • Suggest different conversation topics to speak with friends/students/colleagues

استفاده از زیگپ برای تمرین مونولوگ و دیالوگ

مونولوگ‌ها، دیالوگ‌ها و فیلم‌نامه‌ها و نمایش‌نامه‌ها، ابزار بسیار خوبی برای تمرین عروض، لحن صدا، تلفظ، گرامر، ساختار جمله و واژگان هستند.

شما با استفاده از زیگپ، می توانید صحنه‌ها و مونولوگ‌های تئاتر یا سینما را به صورت دستوری ایجاد و ساعت‌ها در جستجوی آنلاین خود صرفه‌جویی کنید. 

پرامپت کارساز برای چنین تمرینی می‌تواند این جمله باشد:

پرامپت دیالوگ

Write a dramatic scene between two lovers

پرامپت مونولوگ

Write a comedic monologue about someone who lost all his money

بعد از نوشتن این پرامپت‌ها، زیگپ یک صحنه خیلی را مجسم کرده و دیالوگ‌ها و مونولوگ مورد نظر را برای‌تان می‌نویسد.

به این ترتیب می‌توانید با استفاده از دوربین یا ریکوردر گوشی‌تان این صحنه‌ها را ضبط کرده و قابلیت‌هایی که گفته شد را به وضوح ارتقاء دهید.

استفاده از زیگپ برای یادگیری گرامر انگلیسی

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از زیگپ گرامر انگلیسی خود را بهبود ببخشید، ما به سه مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم. این نکات برای معلمانی که به دنبال راه‌های جدیدی برای تمرین دستور زبان با دانش‌آموزان خود هستند و برای خودآموزانی که به دنبال بررسی دستور زبان، منابع و بازخورد هستند، ارزشمند است.

از زیگپ بخواهید متنی را با استفاده از زمان فعلی یا فرم گرامر خاصی تولید کند

برای درک یک قاعده گرامری خاص، به خصوص اگر در زبان مادری شما وجود نداشته باشد، مهم است که آن را در متن ببینید و درک کنید.

زیگپ می‌تواند با نشان دادن نحوه استفاده از این زمان‌ها یا مفاهیم گرامری در این زمینه به شما کمک کند.

نمونه پرامپت مورد نیاز:

Can you write a short story using the past perfect tense?

در مورد اشکال و قواعد دستور زبان از زیگپ توضیح بخواهید

به جای جستجوی گوگل، می‌توانید از هوش مصنوعی زیگپ بخواهید که یک قانون گرامری خاص را برای شما توضیح دهد یا این‌که بگوید چه زمانی از چه شکل زبانی یا گرامری استفاده کنید.

 در نظر داشته باشید که توضیح همیشه 100% درست نخواهد بود!

 به همین دلیل است که درنهایت کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و پست‌های وبلاگ نوشته شده توسط متخصصان قابل اعتمادتر هستند. با این حال، وقتی صحبت از زمان‌های اولیه و قواعد گرامری می‌شود، زیگپ کار بسیار خوبی انجام می‌دهد و می‌تواند در وقت شما صرفه‌جویی کند.

نمونه پرامپت مورد نیاز:

Can you explain when to use the future perfect tense?

از زیگپ درباره گرامر خود بازخورد بخواهید

همچنین می‌توانید از زیگپ به‌عنوان ناظر دستور زبان استفاده کنید تابه شما در مورد گرامرتان بازخورد داده و اشتباهات شما را اصلاح کند.

نمونه پرامپت مورد نیاز:

گرامر من را در متن زیر اصلاح کن

(متنی که نوشته‌اید را کپی-پیست یا تایپ کنید.)

جمع‌بندی

در این مطلب به طور جامع برای‌تان توضیح دادیم که چگونه می‌توان از یک هوش مصنوعی مکالمه زبان مانند زیگپ برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی استفاده کرد.

مجددا یادتان باشد که هوش مصنوعی عاری از خطا نیست و ممکن است در مواردی اشتباه کند. اگر از پاسخی راضی نبودید یا به نظرتان اشتباه آمد، می‌توانید در مورد پاسخ مورد نظر به «زیگپ» بازخورد دهید و البته در موارد حساس، پاسخ‌ها را با یک منبع انسانی معتبر هم چک کنید.

هوش مصنوعی زیگپ علاوه بر این‌که معلم خوبی است، یک دستیار همیشگی هوش مصنوعی هم هست که می‌توانید برای تولید محتوا، تولید تصویر و بسیاری دیگر از خدمات متنوع از آن استفاده کنید.

زیگپ کار را برای شما بسیار آسان کرده است. حالا برای آموزش زبان با هوش مصنوعی تنها کافی است که اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و مراحل آموزش زبان خود را شروع کنید.

مهران
مهران