هوش مصنوعی

مایکروسافت هوش مصنوعی Bing را به مرورگرهای بیشتری می‌برد

سرفصل‌های مقاله

به زودی برای استفاده از هوش مصنوعی Bing نیازی به تغییر مرورگر خود به Edge نخواهید داشت.

مایکروسافت شش ماه پیش جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی خود را در بینگ راه‌اندازی کرد. مایکروسافت گفت که در این مدت، بیش از 1 میلیارد چت و 750 میلیون تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

به دلیلی این موفقیت حالا مایکروسافت برای در دسترس بودن بیشتر هوش مصنوعی Bing، می‌خواهد آن را گسترش دهد و قصد دارد استفاده از آن را علاوه بر مرورگر Edge به مرورگرهای شخص ثالث مانند Safari اپل و گوگل کروم وارد کند.

ورود هوش مصنوعی Bing به سایر مرورگرها

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی Bing

مایکروسافت در یک پست وبلاگی گفت: ما مشتاقیم اعلام کنیم که بسیاری از ویژگی‌های جدید و مفید که اکنون بخشی از بینگ است را به زودی می‌توانید در مرورگرهای شخص ثالث روی وب و موبایل تجربه کنید. شما بیشتر مزایای Bing را دریافت خواهید کرد و ما در طول مسیر به بهینه‌سازی برای رفع نیازهای شما در مرورگرهای مختلف ادامه خواهیم داد.

مایکروسافت در ماه فوریه از جستجوی Bing با استفاده ChatGPT پرده‌برداری کرد و موتور جستجوی خود را “کمک خلبانی برای وب مبتنی بر هوش مصنوعی” نامید.

نتایج جستجو شروع به ترکیب اطلاعات از OpenAI کردند، و همچنین Bing یک پنجره چت اضافه کرد تا به شما در مواردی مانند تهیه لیست خرید، خلاصه کردن فایل‌های PDF، ایجاد پست‌های لینکدین و ارائه مشاوره کمک کند.

ربات‌چت هوش مصنوعی Bing در اوایل ماه می برای همه افراد دارای حساب مایکروسافت باز شد، هرچند که محدود به مرورگر Edge در رایانه‌ها، تلفن‌های همراه و تبلت‌ها بود. در اواسط ماه می، مایکروسافت قابلیت دسترسی را افزایش داد، به این معنی که می‌توانید از چت Bing AI بدون حساب مایکروسافت استفاده کنید.

ورود هوش مصنوعی Bing به دستگاه‌های موبایل

این ربات چت اکنون برای iOS و اندروید هم اضافه شده است. مایکروسافت این هوش مصنوعی را به ویژگی Compose در صفحه کلید SwiftKey آورده و آن را برای راهنمای خرید تولید شده به صورت خودکار، بررسی محصول و تطبیق قیمت، اضافه کرده است.

مایکروسافت بینگ چت خود را به مرورگرهای تلفن همراه آورده و آن را به عنوان بخشی از تغییرات بزرگتر برای جلوگیری از مسدود کردن Bing Chat در مرورگرهای شخص ثالث می‌داند.

Windows Copilot که توسط بینگ‌چت پشتیبانی می‌شود، به زودی به ویندوز 11 نیز می‌آید. مایکروسافت در حال حاضر در حال آزمایش این نوار کناری در بیلدهای ویندوز 11 است و به نظر می‌رسد که احتمالاً در اواخر امسال برای همه کاربران ویندوز 11 عرضه خواهد شد.

می‌دانستید شما هم می‌توانید از دستیارهای هوش مصنوعی با زبان فارسی استفاده کنید؟ زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی ایرانی که مجهز به دستیار صوتی نیز هست. تنها کافی است اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و به راحتی و با امنیت بالا از آن استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی