ربات هوش مصنوعی

Mika اولین ربات هوش مصنوعی که مدیرعامل یک شرکت شد!

سرفصل‌های مقاله

در اقدامی که می‌تواند آینده رهبری کسب‌‌و‌کارها را پیش‌بینی کند، یک شرکت تولید نوشیدنی در کلمبیا یک ربات هوش مصنوعی را به عنوان مدیرعامل خود منصوب کرده است.

 ربات «میکا» Mika که توسط شرکت Hanson Robotics ساخته شده است، اکنون شغل اصلی را در کمپانی Dictador که در زمینه تولید نوشیدنی فعالیت می‌کند بر عهده گرفته است.

هدف انتصاب Mika به عنوان “چهره رسمی” این شرکت، نشان دادن ارزش‌ها و چشم‌انداز Dictador از طریق هوش مصنوعی پیشرفته است. این ربات هوش مصنوعی می‌تواند به سرعت داده‌ها را پردازش و با الگوریتم‌های یادگیری ماشین تصمیم‌گیری کند. 

Mika اولین ربات هوش مصنوعی که مدیرعامل شد

هوش مصنوعی
اولین ربات هوش مصنوعی

در حالی‌که پاسخ‌های Mika در حال حاضر تاخیر دارد، این فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و ربات‌های آینده ممکن است در زمان واقعی با انسان‌ها تعامل داشته باشند.

Hanson Robotics معتقد است “انسانی کردن” هوش مصنوعی کلید تضمین توسعه ایمن و اخلاقی آن است. این شرکت تلاش کرده تا Mika را با ویژگی‌های مراقبتی به نفع بشریت مجهز کند. با گسترش ادغام هوش مصنوعی، چنین اولویت‌هایی برای ایجاد اعتماد بین انسان‌ها و ربات‌ها حیاتی خواهد بود.

اکثر کارشناسان معتقدند که هوش مصنوعی به ایجاد اختلال در صنایع و گردش کار ادامه خواهد داد. برخی مشاغل بدون شک جای خود را به فناوری خواهند داد. با این حال، سایر موارد ممکن است به گونه‌ای تقویت شوند که بهره‌وری را افزایش داده و فرصت‌های جدید ایجاد کنند. با نظارت و مراقبت مناسب از کارمندان، در آینده خبری از دیستوپیا یا ویران‌شهر نخواهد بود.

انتصاب میکا نشان می‌دهد که چگونه هوش مصنوعی در حال حاضر، می‌تواند مدل‌های تجاری را شکل ‌دهد. میکا به عنوان یک رهبر رباتیک، می‌تواند فرایندهای مبتنی بر داده را ساده و در عین حال ذهن مدیران انسانی را برای انجام وظایف خلاقانه و رویایی آزاد کند. 

در نهایت، توسعه مسئولانه هوش مصنوعی مبتنی بر اخلاق و مشارکت با مردم، بزرگترین نوید را در مورد آینده این فناوری به همراه دارد.

ظهور مدیران رباتیک مانند میکا، منادی تغییراتی عظیم و البته فرصتی است برای ساختن آینده‌ای روشن‌تر از طریق مدیریت خردمندانه فناوری‌های نوظهور. هوش مصنوعی با توجه به مزایای آن و مدیریت دقیق ریسک‌ها، می‌تواند به سازمان‌ها و جامعه به خوبی خدمت کند.

مهران
مهران