هوش مصنوعی

با هوش مصنوعی فتوشاپ تصاویرتان را ویرایش کنید

سرفصل‌های مقاله

شرکت عظیم «ادوبی» Adobe روز سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که با هدف «تسریع چشم‌گیر» نحوه ویرایش عکس‌های کاربران، از یک تولیدکننده تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی در نرم‌افزار محبوبش «فتوشاپ» استفاده می‌کند. اما هوش مصنوعی فتوشاپ چیست؟

به گفته ادوبی، این ابزار که «فایرفلای» Firefly نام دارد، به کاربران اجازه می‌دهد تنها با یک پیام متنی، عناصری را از تصاویر حذف یا به آن اضافه کنند. به گفته این شرکت این فناوری همچنین قادر است به طور خودکار با نور و سبک تصاویر موجود مطابقت داشته باشد.

فایرفلای در حال حاضر در اپلیکیشن جدید فتوشاپ بتا در دسترس است، اما این شرکت قصد دارد تا پایان سال این محصول را برای تمام مشتریان فتوشاپ عرضه کند.

هوش مصنوعی چیست؟

این اقدام ادوبی پس از راه‌اندازی مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی صورت می‌گیرد که می‌توانند در پاسخ به درخواست‌های کاربر، نوشتار یا تصاویر متقاعدکننده‌ای ایجاد کنند. این ابزارها ظرفیت این را دارند که شیوه کار افراد، خلاقیت آن‌ها و روابط‌شان با دیگران را تغییر دهند.

«پم کلارک» معاون مدیریت محصول و استراتژی محصول فتوشاپ گفته که:

اکنون که وارد عصر جدیدی از هوش مصنوعی می‌شویم، ظهور مدل‌های مولد، فرصت جدیدی را برای ارتقای قابلیت‌های تصویرسازی ما در دسترس قرار خواهند داد. طی چند ماه گذشته، ما این فناوری جدید هیجان‌انگیز را در فتوشاپ ادغام کرده‌ایم تا گامی بزرگ در جهت ارائه محصولاتی طبیعی‌تر، شهودی‌تر و سرگرم‌کننده‌تر باشد.

ادوبی در کنفرانس اخیر خود این ابزار را یکی از موفق‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی نسخه بتای فتوشاپ خواند که تنها در ماه اول راه‌اندازی‌اش موفق به خلق بیش از 70 میلیون تصویر شده است!

Adobe با تکیه بر مجموعه تصاویر خودش و نیز تصاویر موجود در اینترنت برای استفاده عمومی، ممکن است بتواند از تبعاتی که برخی دیگر از ابزارهای تولید کننده تصویر هوش مصنوعی برای استفاده از حجم وسیعی از محتوای آنلاین تحت عنوان آموزش با آن مواجه شده‌اند، جلوگیری کند.

در ژانویه همین امسال بود که آژانس عکس عظیم Getty Images از شرکت Stability AI که خالق محصول محبوب تولید عکس Stable Diffusion است، شکایت کرد و مدعی شد که آن‌ها بی‌اجازه از تصاویر آرشیوی این آژانس استفاده کرده‌اند. گتی مدعی شد که هوش مصنوعی میلیون‌ها تصویر این آژانس را بدون داشتن حق استفاده، کپی و پردازش کرده است.

هوش مصنوعی فتوشاپ چیست و چه امکاناتی دارد؟

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی فتوشاپ چیست

در دنیای امروزی که در آن تصاویر به شکل موثرتری نسبت به کلمات قادر به انتقال پیام هستند، ایجاد تصاویر خیره‌کننده به یک ضرورت برای مشاغل و افراد تبدیل شده است. با این حال، طراحی تصاویر با کیفیت بالا نیاز به تخصص، خلاقیت و زمان دارد که همه از آن برخوردار نیستند. خوشبختانه یک تولیدکننده تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Adobe Firefly راه‌اندازی شد تا صنعت تصاویر خلاقه را متحول کند.

زمانی که لازم بود برای دسترسی به ابزارهای طراحی پیشرفته، یا طراح حرفه‌ای باشید یا هزینه‌های اشتراک بالایی بپردازید گذشته است. اما حالا Adobe Firefly، تولیدکننده تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی، ابزار تبدیل متن به تصویر خود را در دسترس همگان قرار داده تا بتوانند آن را امتحان کنند. برای استفاده از این فناوری شما فقط به یک Adobe ID نیاز دارید تا بتوانید به سرعت تصاویری خیره‌کننده خلق کنید.

رابط کاربری ساده و مخاطب‌محور این ابزار و سهولت استفاده از آن در مقایسه با سایر مولدهای تبدیل متن به تصویر مانند MidJourney باعث محبوبیت فایرفلای شده، هرچند فایرفلای در قیاس با میدجرنی و سایر ابزارها هنوز خروجی کیفی پایین‌تری دارد. اما امکانات متعددش حتی به تصویرسازان مبتدی این امکان را می‌دهد که تصاویری حرفه‌ای و حیرت‌انگیز خلق کنند.

Adobe Firefly از قدرت پردازش زبان طبیعی برای درک هدف پشت توضیحات متن شما و ایجاد محتوای بصری با کیفیت بالا که با مشخصات مد نظر شما مطابقت دارد استفاده می‌کند. این بدان معناست که می‌توانید تصاویر را سریع‌تر و کارآمدتر از همیشه تولید کنید.

با استفاده از Adobe Firefly می‌توانید تصاویر را بهبود ببخشید و فرایند اعمال سبک‌ها یا ترکیب‌بندی‌های یک ایده را روی ایده دیگر ساده کنید. هوش مصنوعی فتوشاپ اضافه کردن سبک‌ها و تکسچرها به حروف و اشیا را آسان می‌کند و باعث می‌شود تصاویر شما حرفه‌ای‌تر و شفاف‌تر به نظر برسند. شما همچنین می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با Chatgpt و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

مهران
مهران