هوش مصنوعی

برنامه SwiftKey مایکروسافت مجهز به هوش مصنوعی شد

سرفصل‌های مقاله

در کنار پیشرفت‌های هوش مصنوعی در ویندوز 11 و بینگ، مایکروسافت این هفته اعلام کرد که ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را به برنامه صفحه کلید تلفن همراه SwiftKey برای iOS و اندروید اضافه می‌کند.

این برنامه شخص ثالث به کاربران امکان می‌دهد صفحه کلید پیش فرض گوشی خود را با یک صفحه کلید هوشمند جایگزین کنند که سبک نوشتن شما را یاد می‌گیرد تا بتوانید سریع‌تر تایپ کنید. همچنین شامل لنزهای دوربین، برچسب‌ها و ویرایشگر مبتنی بر هوش مصنوعی و توانایی ایجاد تصاویر هوش مصنوعی از برنامه خواهد بود.

لنزهای دوربین هوش مصنوعی جدید به کاربران امکان می‌دهد عکس‌ها، ویدیوها و فایل‌های GIF با جلوه‌های مختلف، از جمله لنزهایی که با همکاری مایکروسافت با سازنده اسنپ‌چت ساخته شده‌اند، ایجاد کنند. این شرکت خاطرنشان می‌کند که در حال حاضر بیش از 250 ابزار و فیلتر برای کمک به بیان خود در دسترس است.

ابزار هوش مصنوعی برای SwiftKey

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی برای SwiftKey

همچنین استیکرهای هوش مصنوعی جدیدی هستند که می‌توانند توسط Bing’s Image Creator تولید شوند، که به شما امکان می‌دهد بر اساس عکس‌ها یا سلفی‌های خود استیکر بسازید. سپس می‌توانید هنگام گپ‌زدن در شبکه‌های اجتماعی، این موارد را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید.

Bing Image Creator همچنین اکنون مستقیماً از صفحه کلید برنامه SwiftKey قابل دسترسی است و به شما امکان می‌دهد یک عکس بگیرید یا یک عکس موجود را آپلود کنید تا نتایج جستجوی ویژوال را از Bing در برنامه دریافت کنید.

علاوه بر این، این برنامه در حال به دست آوردن ویژگی «ویرایشگر» مبتنی بر هوش مصنوعی است که به کاربران کمک می‌کند دستور زبان، املا و علائم نگارشی خود را بهبود بخشند. برای استفاده از این گزینه می‌توانید هر جمله‌ای را هایلایت کنید و سپس بازخورد و پیشنهادات فوری از ویرایشگر دریافت کنید.

مایکروسافت ماه‌ها برای ارتقای SwiftKey کار می‌کرد، زیرا اوایل امسال این برنامه را به Bing متصل کرد تا به کاربران اجازه دهد با بینگ جستجو کنند، با Bing Chat چت کنند یا از هوش مصنوعی برای سفارشی کردن لحن متن خود استفاده کنند.

شما هم همین حالا می‌توانید از هوش مصنوعی مولد با زبان فارسی استفاده کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی مولد ایرانی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی