اپل
شرکت اپل

نقش Apple GPT برای سیری و آینده دستیارهای صوتی اپل چیست؟

سرفصل‌های مقاله

شایعاتی در مورد تحقیق و توسعه اپل در زمینه هوش مصنوعی منتشر شده است. به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در حال کار بر روی یک هوش مصنوعی صوتی به نام “Apple GPT” است که در حال حاضر در حال آزمایش داخلی است. انتظار می‌رود سال آینده رونمایی و معرفی گسترده‌تری داشته باشد.

یکی از انتقادات رایج از رویکرد اپل به هوش مصنوعی، ورود دیرهنگام آن به بازار است. با این حال، تاریخ نشان داده است که اپل حتی زمانی که پس از دیگران وارد بازار می‌شود، تمایل به برتری دارد. در حالی که سرعت ورود اپل به هوش مصنوعی موضوع بحث است، موضوع مهم‌تری وجود دارد، آینده سیری در مقابل Apple GPT چگونه خواهد بود.

سیری، دستیار صوتی اپل، به دلیل عملکرد ضعیف خود به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفته است. در حالی که برای عملکردهای اساسی مانند تنظیم تایمر و ارائه به‌روزرسانی‌های آب‌وهوا به خوبی کار می‌کند، اما در پاسخ به سؤالات عملی مشکل دارد. واضح است که سیری قرار است به‌روزرسانی بزرگی را ارائه کند.

آینده دستیارهای صوتی اپل

دستیارهای صوتی اپل
آینده دستیارهای صوتی اپل

با توسعه Apple GPT، این فرصت ایجاد شده تا دستیارهای صوتی اپل، خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشند. قابلیت‌های GPT-4 در فناوری هوش مصنوعی و چت‌بات، می‌تواند اپل را قادر سازد تا یک دستیار صوتی توسعه دهد که با استانداردهای بالای تجربه کاربری آن همخوانی داشته باشد. این امر نیاز به سیری و محدودیت‌های فعلی آن را از بین می‌برد.

این تحول نه تنها برای آیفون، بلکه برای سایر محصولات اپل مانند Apple TV نیز حیاتی است. موفقیت Vision Pro، محصول جدید اپل که به شدت به ورودی صوتی وابسته است، به کیفیت دستیار‌های صوتی اپل بستگی دارد. اگر سیری نتواند آن را ارائه دهد، می‌تواند تأثیر مضری بر میزان دریافت دستگاه در میان کاربران داشته باشد.

به طور کلی، روزهای سیری به آخر رسیده است. برای همگام شدن با پیشرفت‌های هوش مصنوعی، زمان آن فرا رسیده است که اپل دستیار صوتی ضعیف خود را بازنشسته کند. با Apple GPT، اپل این فرصت را دارد که یک دستیار صوتی ایجاد کند که به اعتبار تجربه کاربری استثنایی خود برسد. آینده دستیار‌های صوتی اپل و ادغام آن با اکوسیستم محصولاتش می‌تواند بسیار حیاتی باشد.

اگر شما هم می‌خواهید که از بازار عقب نمانید می‌توانید دستیار هوش مصنوعی زیگپ را نصب کنید. زیگپ اولین دستیار هوش مصنوعی ایرانی مجهز به دستیار صوتی است. پس تا دیر شده نشده شما هم اپلیکیشن زیگپ را دانلود کنید و وارد دنیای هوش مصنوعی شوید. در ضمن با زیگپ می‌توانید به آسانی و با زبان فارسی از ChatGPT و سرویس تبدیل متن به تصویر لئوناردو استفاده کنید.

نوید رضایی
نوید رضایی