هوش مصنوعی

همه چیز درباره سرویس هوش مصنوعی لئوناردو + ویدیو

سرفصل‌های مقاله

Leonardo.ai یک پلتفرم هوش مصنوعی است که در تولید تصاویر خیره‌کننده و واقعی تخصص دارد. چه هنرمند باشید و چه فقط کسی که می‌خواهد از روی تفنن و به‌راحتی هنر شگفت‌انگیزی خلق کند، هوش مصنوعی لئوناردو به کمکش خواهد آمد.

 بهترین بخش استفاده از لئوناردو این است که برای استفاده از آن نیازی به تجربه با هوش مصنوعی یا نرم‌افزارهای پیچیده ندارید.

با توجه به فراگیری این سرویس در فضای وب توسط مردم و خلق تصاویر حیرت‌انگیز از طریق آن، انتظار می‌رود لئوناردو به‌زودی در ایران هم مورد توجه قرار بگیرد. به همین دلیل می‌خواهیم هرآن‌چه را که درباره سرویس هوش مصنوعی لئوناردو لازم است به شما توضیح دهیم.

هوش مصنوعی لئوناردو چیست؟

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی لئوناردو چیست؟

هوش مصنوعی لئوناردو یک ابزار پیشرفته است که از قدرت هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر و نیز طراحی آیتم‌های محیط یک بازی ویدیویی استفاده می‌کند. این هوش مصنوعی توسط شرکت مشهور OpenAI توسعه داده شده است.

لئوناردو با رابط کاربری و بصری خوب خود باعث می‌شود تا کاربرانش بتوانند مدل‌های هوش مصنوعی ویژه خود را ایده‌پردازی کرده و آموزش دهند و در نتیجه نتایج منحصربه‌فردی با استفاده از آن خلق کنند.

هوش مصنوعی تغییر صدا

هوش مصنوعی لئوناردو با ایجاد انقلابی در نحوه ایجاد محتوای بصری با کیفیت بالا توسط متخصصان و افراد خلاق، دنیایی بزرگ و قابل اکتشاف را پیش روی علاقمندان به خلق هنر با هوش مصنوعی قرار می‌دهد. 

برخلاف سایر تولیدکنندگان تصویر هوش مصنوعی، هوش مصنوعی لئوناردو بر روی آیتم‌های مختص بازی‌های ویدیویی نیز تمرکز دارد و به ابزاری کارآمد برای طراحان و توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است.

ابزارهای هوش مصنوعی

مزایا و ویژگی‌های هوش مصنوعی Leonardo.ai چیست؟

مدل‌های از پیش آموزش‌دیده:

یکی از قابل توجه‌ترین ویژگی‌های Leonardo.ai در دسترس بودن مدل‌های از پیش آموزش‌دیده است که کاربران می‌توانند از بین آن‌ها دست به انتخاب بزنند. این مدل‌ها شامل سبک‌های فوتورئالیستی و هنری، عکاسی قدیمی، موجودات جادویی و هنر کاغذی هستند. آزمایشات شرکت OpenAI نشان داده که این مدل‌های پیش‌فرض، خروجی‌های خاص و عالی تولید می‌کنند.

داده‌های سفارشی:

یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته هوش مصنوعی لئوناردو این است که کاربران می‌توانند مجموعه داده‌ها و مدل‌های سفارشی خود را از طریق آپلود عکس ایجاد کنند. انجام این کار نسبتا ساده و سریع است و به کاربران اجازه می‌دهد Leonardo.ai را به سبک خاصی آموزش داده و به نتایج دل‌خواه خود دست یابند.

رابط کاربری آسان:

رابط کاربری Leonardo.ai مبتنی بر وب و به راحتی قابل پیمایش است. گزینه‌های موجود برای کاربران شامل تعداد تصاویری که می‌خواهند تولید کنند، ابعاد تصویر، مقیاس راهنمایی و … است. در سمت راست صفحه، کاربران می‌توانند درخواست‌های خود را وارد، مدل و سبک مورد استفاده خود را انتخاب و در صورت تمایل درخواست‌های خود را وارد کنند.

تعداد تصاویر:

تعداد تصاویری که از آن برای آموزش استفاده می‌کنید بر کیفیت خروجی ها تاثیر می‌گذارد. یک محدوده استاندارد برای آموزش، بین 8 تا 15 عکس است، اما می‌توانید با خیال راحت دامنه‌های مختلف را آزمایش کنید. با این حال توصیه نمی‌شود که از کمتر از 5 عکس و بالاتر از 30 عکس استفاده کنید. تعداد تصاویر نیز به نوع آموزش‌دهی شما بستگی دارد. مثلا آموزش‌دهی درباره یک شی‌ء نسبت به آموزش‌دهی درباره یک سبک خاص، به تصاویر کمتری نیاز دارد. 

بوم هوش مصنوعی (AI Canvas):

Leonardo.ai دارای یک بوم هوش مصنوعی، یک ویرایش‌گر قدرتمند، ساده و با قابلیت هدایت آسان است که به شما امکان می‌دهد تصاویر هنری هوش مصنوعی را به روش‌های جدید و نوآورانه ایجاد و ویرایش کنید. 

ویرایش درخواست‌ها:

تصاویر آپلودشده شما از هر منبعی که بارگذاری شده باشد، به راحتی قابل ویرایش است. شما می‌توانید درخواست‌های مختلف را کپی و در صورت نیاز آن‌ها را حذف، جایگزین یا ویرایش کنید.

کنترل کردن خروجی:

یکی از هیجان‌انگیزترین ویژگی های بوم هوش مصنوعی، توانایی کنترل خروجی تصاویر تولید شده است. شما می‌توانید تعداد نمونه‌ها و زمان صرف‌شده برای تولید خروجی را تغییر دهید. علاوه بر این می‌توانید نوع خروجی مورد نظر خود را انتخاب کنید، مثلا تعیین کنید که خروجی تصاویر ثابت باشد یا انیمیشن.

به اشتراک گذاشتن اثری هنری‌تان:

هنگامی که تصویر یا انیمیشنی را ایجاد کردید که از آن راضی هستید، می توانید آن را با انجمن Leonardo.ai به اشتراک بگذارید. این یک راه عالی برای دریافت بازخورد و این است که ببینید سایر کاربران چه آثاری تولید کرده‌اند. همچنین می‌توانید تصویر یا انیمیشن را در کامپیوتر خود دانلود و به دل‌خواه از آن استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

Leonardo.ai یک پلتفرم مهیج و مبتکرانه است که به کاربران اجازه می‌دهد به‌راحتی هنر هوش مصنوعی تولید کنند. رابط کاربری‌اش به راحتی قابل پیمایش است و ویژگی‌های آن به خوبی طراحی شده و استفاده از آن آسان است. توانایی ایجاد مدل‌ها و مجموعه‌های داده سفارشی در لئوناردو چشم‌گیر است، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد خروجی‌هایی ایجاد کنند که منحصربه‌فرد و شخصی‌شده باشند. به طور کلی، اگر به ایجاد هنر هوش مصنوعی علاقه دارید، Leonardo.ai قطعا ارزش بررسی را دارد.

چگونه به هوش مصنوعی لئوناردو دسترسی پیدا کنیم؟

با مراجعه به وب‌سایت Leonardo.ai می‌توانید در این سرویس ثبت‌نام و از امکانات آن استفاده کنید. در آینده نزدیک، تمام کاربران اپلیکیشن دستیار هوش مصنوعی فارسی زیگپ ZIGAP نیز می‌توانند از طریق زیگپ علاوه بر استفاده از ChatGPT، از امکانات Leonardo.ai نیز بهره کامل را ببرند.

مهران
مهران