راهنمای ساخت پاورپوینت حرفه‌ای با هوش مصنوعی Tome

سرفصل‌های مقاله

هوش مصنوعی در حال بازتعریف روش‌هایی است با آن کارهای معمولی را به سرانجام می‌رساندیم. راه‌اندازی ChatGPT  توسط شرکت OpenAI در نوامبر سال گذشته نشان‌دهنده عصر جدیدی از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی بود. اما برنامه‌های جدیدتری مانند هوش مصنوعی Tome به سمت دیگری رفتند.

ChatGPT چت‌بات محبوب که خیلی سریع به بیش از 100 میلیون کاربر رسید، باعث امید بسیاری از افراد حرفه‌ای این حوزه و البته مایه نگرانی عده‌ای در مورد از دست دادن شغل‌شان توسط هوش مصنوعی شد.

اما هوش مصنوعی چه فرشته باشد و چه شیطان، این‌جا باقی می‌ماند و احتمالا در آینده شاهد موارد استفاده بیشتری از آن خواهیم بود.

در حالی‌که ChatGPT با پاسخ‌هایی شبیه به پاسخ انسان به کاربرانش کمک می‌کند، هوش مصنوعی DALL-E2 قادر است براساس درخواست‌های کاربرانش، تصویر تولید کند. با استفاده از این ابزارهای هوش مصنوعی، کاربران راه کارآمدتری برای نوشتن ایمیل، ایجاد تصاویر گرافیکی و خبرنامه پیدا کرده‌اند.

ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی Tome

0 iEldvnyOUDBY r0d
هوش مصنوعی Tome

موضوع «ارائه کردن» (Presentation) برای هر کسب‌و‌کاری وسیله‌ای برای الهام بخشیدن، متقاعد کردن و اطلاع‌رسانی به مخاطبان هدف است. 

برای کسب‌وکارها و حرفه‌ای‌ها، یک ارائه درست الزامی است. ارائه یک پروپوزال در قالب یک فایل پاورپوینت تمیز و شسته‌ورفته نشان‌دهنده نظم و حرفه‌ای‌گری ارائه‌دهنده و احترامی است که او برای مخاطبانش قائل شده. بنابراین باید نهایت تلاش را برای ساخت یک پاورپوینت حرفه‌ای به کار گرفت. اما چگونه؟

خوشبختانه هوش مصنوعی کار ما را در این زمینه هم راحت کرده و راه‌حل حرفه‌ای و تمیزی پیش پای‌مان گذاشته. این روزها ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی کار آسانی است، چرا که ابزار هوش مصنوعی ساخت پاورپوینت Tome به عنوان ابزاری حرفه‌ای، می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی برای کاربرانش پاورپوینت بسازد.

در این مطلب می‌خواهیم شما را با سایت هوش مصنوعی ساخت پاورپوینت Tome و نحوه استفاده از آن آشنا کنیم.

Tome.app چیست؟

Tome، وب‌سایتی است که از هوش مصنوعی برای تولید ارائه‌ها استفاده می‌کند و می‌تواند برای حرفه‌ای‌ها و کسب‌وکارها به طور یکسان یک موهبت باشد. 

این ابزار ترکیبی از ChatGPT و DALL-E2 است، زیرا متن را از اولی و تصاویر را با استفاده از دومی ترسیم می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، پرامپت‌های هوش مصنوعی ساخت پاورپوینت Tome آسان است، زیرا کاربران فقط باید آن‌چه را که در ارائه می‌خواهند به زبان طبیعی توصیف کنند.

 با دنبال کردن پرامپت شما، هوش مصنوعی Tome حدود هشت اسلاید با تصاویر و متون مربوطه برای‌تان ایجاد می‌کند. این وب‌سایت همچنین قالب‌های زیادی را برای انتخاب کاربران ارائه می‌دهد.

به لطف داستان‌سرایی مولدانه Tome، کاربران اکنون می‌توانند فورا طرح‌های داستانی را برای ارائه‌های خود از ابتدا ایجاد کنند. این ابزار به غیر از متن صفحه و نوع صفحه‌بندی، همچنین عناوین جذاب و هوشمندانه‌ای را برای هر اسلاید ارائه می‌دهد.

در وب‌سایت tome در مورد قابلیت‌های این هوش مصنوعی این‌طور نوشته شده است:

«پرامپت خود را تایپ و تماشا کنید که هوش مصنوعی ساخت پاورپوینت Tome چگونه تمام روایت‌ها را از ابتدا تولید یا صفحات محتوای اضافی را در عرض چند ثانیه ایجاد می‌کند. از DALL-E2 ما برای ایجاد تصاویر متقاعدکننده بهره بگیرید و به ایده‌های خود زندگی تصویری ببخشید.»

چگونه از Tome برای ساخت پاورپوینت استفاده کنیم؟

کاربران برای استفاده از ابزار هوش مصنوعی ملزم به ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در وب‌سایت Tome خواهند بود. ایجاد یک حساب کاربری به کاربران این امکان را می‌دهد که 500 امتیاز رایگان کسب کنند که در راه ایجاد ارائه‌های جدید صرف می‌شود. ساخت هر ارائه حدود 15 امتیاز و اضافه کردن اسلایدهای جدید پنج امتیاز دیگر برای کاربران هزینه خواهد داشت.

درست مانند مایکروسافت پاورپوینت، هوش مصنوعی Tome به کاربران امکان می‌دهد جداول، انیمیشن‌ها، تصاویر و غیره را به ارائه‌هایی که قابل تنظیم هستند اضافه کنند. در حالی که کاربران برای استفاده از این پلتفرم نیازی به دانش فنی هوش مصنوعی ندارند، افرادی که تخصص دارند می‌توانند چیزهای بیشتری از این پلتفرم دریافت کنند.

کلید ارائه بهتر در این‌جا، دقیق‌تر بودن توضیحات یا پرامپت‌هاست. جالب این‌جاست که کاربران نیازی به نوشتن توضیحات ندارند. هوش مصنوعی Tome توضیحات صوتی به متن را به شما ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید به سادگی آن‌چه را که می‌خواهید به ابزار دیکته کنید.

راهنمای گام به گام استفاده از هوش مصنوعی ساخت پاورپوینت Tome

  1. به وب‌سایت Tome سر بزنید، گزینه “Get Tome for free” را انتخاب کرده و وارد آن شوید.
  2. پس از ایجاد حساب کاربری، با کلیک بر روی گزینه “Create” در گوشه بالا سمت راست، یک فضای کاری ایجاد کنید.
  3. توضیحات متنی ساده‌ای را که می‌خواهید در ارائه‌تان ببینید را وارد کنید.
  4. سپس گزینه Enter را بزنید تا هوش مصنوعی Tome به راحتی برای‌تان پاورپوینت بسازد.

این ابزار یک پاورپوینت با 8 اسلاید ایجاد می‌کند که اولین اسلاید آن صفحه عنوان است و به دنبال آن یک صفحه فهرست، شش صفحه با موضوعات بر اساس توضیحات شما تولید می‌شود. 

در صورتی که کاربر بخواهد محتوا را ویرایش کند، می‌تواند با کلیک بر روی قسمتی که نیاز به ویرایش دارد، این کار را انجام دهد و این کار را مانند ویرایش در پاورپوینت به سرانجام برساند.

در حال حاضر، پاورپوینت‌های ساخته با استفاده از این ابزار، فقط در خود پلتفرم قابل مشاهده هستند. با این حال، این وب‌سایت به کاربران اجازه می‌دهد تا لینک مشاهده فایل‌های ارائه را با دیگران به اشتراک گذاشته تا افراد زیادی بتوانند فایل را به صورت آنلاین مشاهده کنند.

مهران
مهران