هوش مصنوعی
ربات‌های هوش مصنوعی

5 ابزار عالی برای تولید محتوا با هوش مصنوعی

سرفصل‌های مقاله

تقریبا یک سال از ورود هوش مصنوعی مولد یا زاینده (Generative AI) به زندگی ما گذشته و همه ما نسبت به قابلیت‌های پرشمار هوش مصنوعی آگاه شده‌ایم. و تولید محتوا با هوش مصنوعی در همه زمینه‌ها است.

امروزه همه جا صحبت از هوش مصنوعی است و ابزارهای مختلف هوش مصنوعی با کاربردهای متنوعی در حال کمک کردن به انسان‌ها هستند.

یکی از رایج‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی، تولید محتواست. با ظهور ChatGPT جهان فهمید که می‌توان از طریق یک هوش مصنوعی مولد، محتوای متنی تولید کرد. با اضافه شدن ابزارهای دیگر، امکان تولید محتوای صوتی و تصویری هم برای کاربران ایجاد شد و حال می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی هر محتوایی تولید کرد.

تولید محتوا با هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی
تولید محتوا با هوش مصنوعی

یک ابزار هوش مصنوعی مولد، نرم‌افزاری است که می‌تواند با زبانی بسیار شبیه به زبان یک انسان، با کاربرانش گفتگو و درخواست‌های آن‌ها را اجرا کند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی، تولید محتواست.

یک ابزار هوش مصنوعی تولید محتوا قادر است شعر بگوید، متن بنویسد، مطلب ترجمه کند، مطالب سنگین را به زبانی ساده توضیح دهد و به انواع پرامپت‌های مخاطبش به بهترین شکل ممکن پاسخ دهد.

تازه این‌ها کاربردهای عمومی آن است، با هوش مصنوعی به شکل تخصصی‌تری می‌توان در زمینه‌های زیر نیز تولید محتوا کرد:

در ادامه تعدادی از بهترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین ابزارهای تولید محتوا با هوش مصنوعی

Best AI Content GeneratorsChatGPT

نخستین و مشهورترین ابزار هوش مصنوعی مولد، ChatGPT است. این ابزار هوش مصنوعی که توسط شرکت OpenAI توسعه داده شد، انقلابی در زمینه فناوری ایجاد کرد و هوش مصنوعی را به زندگی عموم مردم آورد.

کار با ChatGPT بسیار آسان است. کافی است به هر زبانی که می‌خواهید، درخواست یا پرامپت خود را در قسمت چت با این چت‌بات بنویسید تا هوش مصنوعی در کسری از ثانیه کارتان را انجام دهد.

کاربران می‌توانند بر اساس نیازهای خاص خود، مدل رایگان GPT-3.5 یا مدل پولی و پیشرفته‌تر GPT-4 را انتخاب کنند. در حالی که GPT-3.5 سریع‌تر است و محدودیت‌های ساعتی ندارد، GPT-4 دقت بیشتر، محدودیت‌های ورودی کلمه بالاتر و پنجره زمینه گسترده‌تری را برای پاسخ‌های ظریف‌تر ارائه می‌دهد.

Jasper

اگر یک آژانس تولید محتوا یا وبلاگ‌نویسی هستید که به دنبال تولیدکننده محتوای سئویی قابل اعتماد هستید، جاسپر می‌تواند ابزار ایده‌آل شما باشد. این ابزار که در ابتدا با نام Jarvis در سال 2020 معرفی شد، مجموعه‌ای قوی از ویژگی‌های طراحی شده برای ایجاد محتوای سئویی را به شما ارائه می‌دهد.

به لطف استفاده از چندین مدل هوش مصنوعی شخص ثالث، جاسپر می‌تواند طیف گسترده‌ای از محتوای با کیفیت بالا، از کپی‌های اجتماعی و تبلیغاتی گرفته تا پست‌های بلاگ عمیق و طولانی را تولید کند.

چیزی که جاسپر را از سایر ابزارهای تولید محتوای هوش مصنوعی متمایز می‌کند Boss Mode آن است؛ یک ویژگی پیشرفته که فقط از طریق برنامه Pro در دسترس است. با Boss Mode، می‌توانید لحن، سبک و صدای محتوا را طوری تنظیم کنید که با دستورالعمل‌های برندتان هماهنگ شود.

Wix’s AI text creator

ساختن یک وب‌سایت به این معنی است که باید بفهمید همه نوع محتوای موجود در آن باید به کجا برسد؛ از تیترهای جالب توجه گرفته تا توضیحات جذاب. این‌جاست که خالق متن هوش مصنوعی Wix وارد می‌شود.

 با بیش از یک دهه تجربه در ایجاد وب‌سایت‌های پیشرو در صنایع مختلف، Wix اکنون در خط مقدم معرفی کاربران با قابلیت‌های چندکاره هوش مصنوعی قرار دارد.

ابزار تولید محتوا با هوش مصنوعی Wix بهترین گزینه برای ایجاد کپی وب روی صفحه است که به شما کمک می‌کند تمام محتوای وب‌سایت خود را به شکلی حرفه‌ای و موثر کامل کنید. 

با پاسخ دادن به چند پرامپت ساده، می‌توانید برای کل وب‌سایت خود با یک کلیک محتوا تولید کنید؛ حتی اگر صدها صفحه محصول داشته باشید. 

Rytr

Rytr یک تولید کننده محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما امکان می‌دهد در عرض چند ثانیه محتوای با کیفیت ایجاد کنید. این ابزار، یک دارایی ارزشمند برای کارهای نیازمند فوریت مانند ایمیل‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر است.

برای کسب‌وکارهایی با استراتژی محتوا که شامل تبلیغات چند کاناله هستند، توانایی Rytr برای تولید انواع محتوا در قالب‌های مختلف (با بیش از 40 مورد و قالب) مفید است. این ابزار هوش مصنوعی نه تنها به تولید متن برای وبلاگ‌ها کمک می‌کند، بلکه می‌تواند به ایجاد زیرنویس برای تصاویر نیز کمک کند.

زیگپ

زیگپ یک ابزار تولید محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی فارسی است. یک دستیار هوش مصنوعی هم محسوب می‌شود که می‌توانید همانند ChatGPT با آن متون مختلف برای بسترهای مختلف تولید کنید.

مزیت ZIGAP به نسبت ابزارهای قبلی این است که هم قابلیت دریافت فرمان صوتی فارسی دارد، و هم این‌که می‌توانید علاوه بر متن، با آن تصویر هم تولید کنید.

مهران
مهران