هوش مصنوعی

بهترین پلتفرم‌های هوش مصنوعی برای فایل‌های PDF

سرفصل‌های مقاله

با استفاده از این پلتفرم‌های هوش مصنوعی که تجربه خواندن پیشرفته‌تری را ارائه می‌کنند، بیشترین بهره را از فایل‌های PDF ببرید فرمت سند قابل حمل، یا PDF، یک نوع فایل است که برای نمایش و چاپ اسناد در دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف استفاده می‌شود. فرمت فایل اختصاصی و رایج ترین مفسر آن، Adobe Reader، بیش از سی سال پیش راه اندازی شد.

در حالی که فایل‌های PDF ارسال اسناد را ساده می‌کنند، می‌توانند صدها صفحه را در خود جای دهند و جابه‌جایی در آن صفحات می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد. هوش مصنوعی اکنون این امکان را به شما می دهد که به طور مؤثر از اسناد PDF سؤال کنید و به اطلاعات مهم در سند دسترسی پیدا کنید و در زمان صرفه‌جویی کنید.

پلتفرم‌های هوش مصنوعی زیر نه تنها به این دلیل که به اشتراک ChatGPT Plus نیاز ندارند، بلکه به دلیل سهولت استفاده، ویژگی‌ها و هزینه کم انتخاب شده‌اند. معیارهای دیگر شامل دسترسی، رابط کاربری آسان، سازگاری فایل و گزینه‌های زبان است.

ابزارهای هوش مصنوعی

پلتفرم‌های هوش مصنوعی برای فایل‌های PDF

PDF shutterstock 1926288971 gID 7

Claude

Claude که توسط شرکت Anthropic در ماه مارس راه‌اندازی شد، یک ربات‌چت رایگان مانند ChatGPT است. با کلود، کاربران می‌توانند از ربات چت سؤال بپرسند، اما همچنین می‌توانند فایل‌های PDF و پیوست‌هایی را برای تجزیه و تحلیل توسط هوش مصنوعی آپلود کنند. در اوایل این ماه، آنتروپیک، خالق هوش مصنوعی کلود، 100 میلیون دلار بودجه جدید از SK Telecom دریافت کرد.

Perplexity

مانند کلود، Perplexity یک کلون از ChatGPT است که به کاربران اجازه می‌دهد فایل‌های PDF را برای چت‌بات آپلود کنند تا آن‌ها را تجزیه و تحلیل کند. Perplexity مستقر در سانفرانسیسکو که در آگوست 2022 راه اندازی شد، همچنین شامل تصاویر و پیوندها در پاسخ‌های خود است. در حالی که Perplexity رایگان است، این پلتفرم یک ردیف اشتراک به روز ارائه می‌دهد که تعداد فایل‌های قابل آپلود، دسترسی گسترده‌تر به Co-Pilot و GPT-4 را افزایش می‌دهد.

ChatPDF

ChatPDF یک رابط کاربری ساده دارد که به کاربران اجازه می‌دهد فایل‌ها را از رایانه خود یا از طریق URL وب سایت آپلود کنند. ChatPDF از ChatGPT 3.5 استفاده می‌کند و نیازی به حساب کاربری ندارد، اما اگر کاربر بخواهد سابقه چت خود را ذخیره کند، ثبت نام با اتصال یک حساب Gmail ضروری است.

استفاده از ChatPDF رایگان است، اما اشتراکی پولی را ارائه می‌کند که اندازه مجاز فایل‌های PDF و تعداد سؤالاتی که کاربران می‌توانند بپرسند و اینکه روزانه چند فایل PDF را می‌توان آپلود کرد را افزایش می‌دهد.

AskYourPDF

AskYourPDF یکی دیگر از ابزارهای تجزیه و تحلیل PDF است که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌ها را از رایانه خود آپلود کنند یا پیوندهایی به اسناد برای تجزیه و تحلیل ربات‌چت ارائه دهند. فراتر از نسخه رایگان، AskYourPDF شامل سه گزینه اشتراک، Premium، Pro، و Enterprise است که به کاربران اجازه می‌دهد تا حداکثر 2500 صفحه، نامحدود در هر سند، بین 30 مگابایت و سفارشی آپلود کنند.

لایه Pro شامل امکان پرسیدن سوالات افزونه ChatGPT نامحدود با طول پاسخ بیشتر است. AskYourPDF همچنین دارای یک افزونه مرورگر کروم با یک برنامه تلفن همراه است.

LightPDF

LightPDF یک پی‌دی‌اف خوان هوش مصنوعی است که از GPT-3.5 بهره می‌برد و دارای تعداد قابل توجهی از ویژگی‌های اضافی، از جمله نسخه دسکتاپ که می‌تواند برای رایانه‌های شخصی ویندوز بارگیری شود، است. LightPDF همچنین امکان چت با فایل‌های PDF، اسناد Word، فایل‌های اکسل، پاورپوینت، URL‌ها و فایل‌های EPUB را فراهم می‌کند.

LightPDF همچنین دارای یک افزونه گوگل کروم و گوگل G-Suites برای تجزیه و تحلیل PDF در گوگل درایو است. جالب‌ترین ویژگی LightPDF ممکن است توانایی تبدیل فایل‌های PNG به PDF باشد. LightPDF رایگان است، اما برای استفاده از مجموعه کامل ابزارها، کاربران باید برای اشتراک‌هایی که در هر دو سطح شخصی و تجاری وجود دارد، پرداخت داشته باشند.

شما تا کنون از پلتفرم‌های هوش مصنوعی برای فایل‌های PDF استفاده کرده‌اید؟ شما می‌توانید همین حالا از طریق زبان فارسی با ChatGPT صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی