هکاتون

برگزاری اولین هکاتون هوش مصنوعی در انگلستان

سرفصل‌های مقاله

معلمان و مدیران مدارس از سراسر انگلیس قرار است در یک هکاتون هوش مصنوعی (AI) به عنوان بخشی از یک رویداد دو روزه برای آزمایش فناوری و شناسایی اینکه چگونه هوش مصنوعی می‌تواند آموزش را افزایش دهد، شرکت کنند.

هکاتون آزمایش می‌کند که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند بار کاری را کاهش دهد و استانداردها را بالا ببرد. هوش مصنوعی در حال حاضر بر جامعه تأثیر گذاشته و به رشد اقتصاد و ارائه خدمات عمومی بهتر کمک می‌کند. در آموزش، این فناوری دارای پتانسیل عظیمی است، از حمایت از معلمان با وظایف اداری گرفته تا ارائه بازخورد شخصی برای دانش آموزان در مورد کارشان.

مزایای برگزاری هکاتون هوش مصنوعی

هوش مصنوعی
هکاتون هوش مصنوعی

در تلاشی برای استفاده کردن از مزایای هوش مصنوعی، وزارت آموزش انگلیس، با همکاری دانشکده هوش مصنوعی، موسسه ملی آموزش، و ابتکار هوش مصنوعی در مدارس، قرار است میزبان هکاتون هوش مصنوعی در لندن در 30 و 31 اکتبر باشد. که قرار است معلمان و رهبران مدارس و مراکز تراست در سراسر انگلستان، از جمله فدراسیون هریس، آکادمی ستاره، آکادمی Outwood Grange را کنار هم قرار دهد.

از شرکت‌کنندگان در هکاتون هوش مصنوعی خواسته می‌شود تا با هوش مصنوعی کار کنند و پتانسیل آن را در چندین سناریو آزمایش کنند، برای مثال اینکه آیا می‌تواند یک طرح درس بنویسد یا اوراق امتحان را به‌طور دقیق علامت‌گذاری کند.

همچنین از دانش آموزان دبیرستانی دعوت می‌شود تا تجربیات و دانش خود را به اشتراک بگذارند. بهترین راه‌حل‌ها با کارگروه کاهش حجم کاری این اداره به اشتراک گذاشته خواهد شد و نسخه نمایشی ابزارهای ایجاد شده برای آزمایش و استفاده در مدارس سراسر کشور در دسترس قرار خواهد گرفت و از جاه طلبی دولت برای کاهش ساعت کاری معلمان حمایت می‌کند.

نظرات در مورد هکاتون هوش مصنوعی

جیلیان کیگان، وزیر آموزش و پرورش انگلستان می‌گوید:

هوش مصنوعی پتانسیل بسیار زیادی برای تغییر روش انجام کارها دارد، از ارائه پشتیبانی شخصی برای دانش آموزان تا کمک به مقابله با حجم کاری معلمان.

اما برای بهره‌مندی از مزایای آموزش، باید درک خود را از نحوه عملکرد و ایمنی هوش مصنوعی بهبود بخشیم. شرکت‌کنندگان در این هکاتون‌ هوش مصنوعی توسط دانشکده هوش مصنوعی و موسسه ملی آموزش برای آزمایش و ارائه راه‌حل‌هایی که راه را برای آینده هموار می‌کنند، حمایت می‌شوند.

میشل دونلان، وزیر علوم، نوآوری و فناوری آمریکا اضافه کرد: این هکاتون به کشف چگونگی استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد انقلاب در آموزش کمک خواهد کرد. ما می‌خواهیم معلمانی را ببینیم که از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به وظایف اداری و برنامه‌ریزی استفاده می‌کنند تا آزادانه روی چیزهایی تمرکز کنند که بیشترین تفاوت را برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند.

او اضافه کرد: ما همچنین نسل بعدی را به مهارت‌های هوش مصنوعی که برای آینده نیاز دارند مجهز می‌کنیم، دوره‌های هوش مصنوعی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا دانش فنی لازم را در این فناوری تحول‌آفرین به دست آورند تا بتوانند در محیط کار رقابت کنند و پیشرفت کنند.

تام نیکسون، مدیر دولت در دانشکده هوش مصنوعی، گفت:

هوش مصنوعی فناوری تعیین کننده نسل ما است و اکنون زمان آن است که با خیال راحت مزایای گسترده آن را به مدارس بیاوریم.

از ایجاد جدول زمانی و منابع درسی گرفته تا حمایت از دانش‌آموزان با بازخورد شخصی، هوش مصنوعی این قدرت را دارد که حجم کاری را کاهش دهد و آموزش جوانان را بهبود بخشد. هکاتون هوش مصنوعی گام مهمی برای حرکت از بلاغت به واقعیت خواهد بود، و ما هیجان زده هستیم که به کمک این ابزارها به کلاس‌های درس کمک کنیم.

دکتر کالوم دیوی، مدیر اجرایی تحقیقات موسسه ملی آموزش انگلستان هم گفت: فناوری هوش مصنوعی در حال ظهور ممکن است به کار آنها کمک کند، اما اگر قرار است مفید باشد و تأثیر بگذارد، مدارس باید شناسایی مشکلات و توسعه راه‌حل‌ها را هدایت کنند.

ما مفتخریم که با دانشکده کار می‌کنیم تا متخصصان فناوری هوش مصنوعی را با متخصصان کلاس درس ارتباط دهیم. محققان ما به کسانی که درگیر هستند گوش می‌دهند و آنچه را که ما می‌آموزیم به اشتراک می‌گذارند.

شما هم می‌توانید به راحتی و از طریق زبان فارسی با ChatGPT و سایر سرویس‌های هوش مصنوعی صحبت کنید. تنها کافی است اپلیکیشن زی‌گپ را دانلود و به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید نظرات خود را با ما و سایر کاربران در شبکه‌های اجتماعی ما در اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید.

نوید رضایی
نوید رضایی